Bebek

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Ebeveynler bebeklerine çok değer verirler. Öyle ki dünyanın en önemli işi bebeklerini sağlıklı büyütmek oluverir bir anda. Bebek odası dekorasyonu bu kapsamda çok önemlidir. Bebeklerin en iyi odalarda kalması, huzurlu olması için bebek odası dekorasyon fikirleri 2019 yılında çok gelişmiştir. Bebek odası dekorasyonu bebekler için de önem taşımaktadır. Öyle ki, bebekler renklerden, odanın düzeninden, havalandırmasından v.s. çok çabuk etkilenmektedirler. Bu yüzden bebek odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken çok şey var. Bu makalemizde sizlere bebek odası dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğiz.

Oldukça Açık Renkler Kullanılmalıdır

Bebek odası dekorasyonu yaparken odanın boğucu bir hal alması yapılan en büyük hatadır. Bu yüzden bebek odası dekorasyonlarını olabildiğince açık renklerde dekorlamak gerekmektedir. Erkek bebekler için mavinin en açık tonu, kız bebekler için ise pembenin en açık tonu mantıklı olabilir. Fakat biz direkt beyaz rengi öneriyoruz. Birkaç parçada çizgifilm karakteri stickerı yapıştırabilir.

Fazla Eşya Kullanmılmamalı

Bebeklerin 1-2 yıl boyunca kalacak olduğu bebek odası dekorasyonu oluşturulurken kesinlikle çok fazla eşya tercih edilmemelidir. Çünkü bebekler en çok oksijene ihtiyaç duyan canlılardır. Odada eşya ne kadar fazla olursa oksijen oranı o kadar azalacak. Bir yandan da bebeklerin rahat hissedebileceği refahlık ortadan kalkacaktır. O yüzden bir adet bebek dolabı, bir adet beşik yeterli olacaktır. Abartıya kaçıp salon dekorasyonu yapıyor gibi bebek odası dekorasyonu uygulaması yapılan en büyük hatadır.

Işıklandırmaya Dikkat Edilmeli

Bebek odası dekorasyonu uygulaması yapılırken ışıklandırmaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Işıklandırma olabildiğince soft ve fazla olmalıdır. Yani ışık fazla göz yormadığı gibi odayı iyi bir şekilde aydınlatmalıdır. Bunun için bebek lambalarını tercih edebilirsiniz. Led ampuller kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Çünkü bebeklerin gözüne ciddi oranda zarar vermektedir. O yüzden soft lambalar kullanmalısınız.

Kullanım Süresi Unutulmamalı

Bebek odası dekorasyonu oluştururken odanın kullanım süresini unutmamalısınız. Sonuç olarak bebeğiniz 2  -3 yaşına kadar bu odayı kullanacak ardından beşiktir, diğer eşyalardır yetersiz kalacak ve oda çocuk odasına çevrilecektir. Bu sebepten kaynaklı olarak fazla maliyet altına girmemek için bebek odasında eşyaları olabildiğince yeterli tutmanız faydanıza olacaktır.

Sizler için birbirinden güzel bebek odası dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. Galerimizden bebek odası dekorasyonlarını görebilir ve sizde bebeğinizin odasına bu şekilde bir dekorasyon uygulaması yapabilirsiniz.

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı