Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Yemek odası dekorasyonu birçok çeşitte uygulanabilir. Yemek odası dekorasyonu uygulaması yapmadan önce ilk olarak yemek odasının salon içerisinde mi yoksa ayrı bir oda içerisinde mi olacağı. Bu makalemizde hem salon içerisinde hem de ayrı yemek odaları için dekorasyon önerilerinde bulunacağız. Ev için zorunlu ihtiyaçlardan olmayan yemek odası, zevke göre düzenlenerek evin daha güzel görünmesi sağlanabilir. İşte en iyi 2019 yemek odası dekorasyon fikirleri…

Yemek Odanız Salondaysa

Eğer yemek odanız salon içerisindeyse fazla bir dekorasyon seçeneğiniz kalmıyor. Çünkü salon dekorasyonunuza uyumlu bir dekor gerçekleştirmek zorundasınız. Modern tarz bir salon dekorasyonunuz varsa yine sandalye, masa ve diğer masa süsü gibi ürünlerin tamamı modern tarz olmalıdır. Sırıtmaması için renklerin ve boyutlarında önemi çok fazladır. Genel olarak salon eşyalarınız büyükse, minimal tarzda yemek odası takımı salon için yetersiz kalacaktır. Bu sebepten dolayı kesin suretle eğer minimal bir salon dekorasyonu varsa minimal yemek takımı tercihi, büyük salon varsa büyük yemek takımı tercihi yapmalısınız.

Yemek Odanız Ayrıysa

Yemek odanız eğer salonla birleşik değil ayrıysa bu çok iyi bir durum diyebiliriz. Çünkü sıfırdan muhteşem bir dekorasyon uygulaması yapabilirsiniz. Yemek odası dekorasyonu uygulaması yapılırken genellikle kırmızı – turuncu tarzda renkler tercih edilir. Çünkü bu renkler insan ruhunda acıkma hissi uyandırmaktadır. Yemek yerken kırmızı alanlarda çok daha rahat yemek yiyebilirsiniz (Burger king, Mc Donald’s v.s.) Bu yüzden kırmızı renk tercihinde bulunmalısınız. Tabi kırmızı renk tercihi derken odayı baştan aşağı kırmızıya boyayın demiyoruz. Kırmızı yoğunluğu fazla olsun fakat beyaz ve siyah gibi renklerle kombinasyon oluşturun.

Yemek Odası Takımı

Yemek takımı doğal olarak yemek odası için en önemli eşyadır. Sandalyeler, masa, masa süsleri, dolap, tablo v.s. derken baya çok eşya gerekir. Öncelikle yemek odaları zevke göre klasik veya modern tarzda dekor edilebilir. Ben modern tarz dekorasyon sevenlerdenim. Bu sebepten beyaz ve kırmızı renklerden meydana gelen bir yemek takımı tercih ediyorum. Bu şekilde muhteşem bir oda sizin olabilir.

Yazı üzerinden çok fazla fikir veremiyoruz. Bizde bu yüzden sizler için yemek odası dekorasyon fikirlerinden meydana gelen büyük bir galeri oluşturduk ve Türkiye’deki en iyi dekorasyon fikirlerini bu galeride bir araya getirdik.

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.