Banyo

Banyo Dekorasyon Önerileri 2019 – Yeni Fayans Modelleri

Banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilecek çok fazla husu bulunmamaktadır. Çünkü banyolarda eşya yoğunluğu neredeyse hiç yok denilecek kadar az olduğundan buna gerek kalmamaktadır. Genellikle beyaz ve tonlarında tercih edilen banyo dekorasyonu, yeni model evlerde kırmızı – siyah, siyah – beyaz – kırmızı tonlarıyla yapılıyor.

Bu yazımızda sizlere en etkili banyo dekorasyon fikirlerini hem yazılı hem de görsel olarak ulaştıracağız. Görsellere bakarak sizler de banyo dekorasyonunuzu o şekilde yapabilirsiniz. İlham alma amaçlı da, yine aynısını yapma amaçlı da görsellere bakabilirsiniz.

Fayans Renkleri

Banyo dekorasyonunda kusursuz en önemli ürün banyo fayansları olmaktadır. Banyo fayans renklerinizi banyoda yer alan diğer ürünlerle uyumlu bir şekilde tercih etmelisiniz. Banyo alanınıza göre de renk belirlemesi yapabilirsiniz. Eğer banyo alanınız küçükse kesinlikle açık renkli fayanslar tercih etmeniz gerekecektir. Açık renkli fayanslar yerine koyu fayanslar seçerseniz bu durumda alanınız çok daha dar görünecektir. Kullanıldığı alana derinlik katan beyaz rengi kullanarak banyo alanlarınızı çok daha güzel hale getirebilir, geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Olabildiğince Az Eşya Kullanın

Banyonuzun ferah bir alan olmasını istiyorsanız dekor renklerinden de önce olabildiğince az eşya kullanmaya özen göstermelisiniz. Banyonuzda gereksiz olan tüm eşyaları kaldırmanız sizin için yararlı olacaktır. Çünkü gereksiz eşyalar hem alanı daraltacak hem de dekora gereksiz yere zarar verecektir. Olabildiğince minimal, olabildiğince az eşyayla birlikte banyo dekorasyonunuzu hazırlayabilirsiniz.

Göz Yoran Renkler Tercih Etmemelisiniz

Banyolarda yapılan en büyük hatalardan biri kesinlikle göz yoran renklerin tercih edilmesi oluyor. Canlı renklerle birlikte duş anında da genel anlamda da göz yoran banyo dekorasyonu insanları kendinden uzaklaştıracaktır. Göze güzel görünse dahi ruhen bunaltıcı bir etki yaratacaktır. Bu yüzden olabildiğince sade renkler kullanılmalıdır.

Banyo Eşya Önerisi

Banyo dekorasyonu yaparken hangi tarz eşyalar almalıyım diyorsanız, sade bir banyo dekorasyonu için beyaz sade desenleri bulunan dolap ve yine aynı şekilde ayna geçerli olabilir. Eğer ben ihtişamlı bir banyo yapmak istiyorum diyorsanız altın renkli taşlı vazo tarzı ürünler tercih edebilirsiniz. Fakat bizim tavsiyemiz sade olmasından yana.

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı