Mutfak

Mutfak Dekorasyon Fikirleri 2019 – Işıl Işıl Bir Mutfak İçin 5 Öneri!

Özellikle hanımlar mutfak dekorasyonuna çok dikkat etmektedir. Evin tamamıyla güzel bir hal alması için mutfak dekorasyonu da olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Mutfak dekorasyonu fikirleri 2019 yılında çok gelişmiştir. Yeni yılın gelmesiyle birlikte birbirinden güzel mutfak dekorasyon fikirlerimiz bulunmaktadır.

Serbest Stil Dekorasyon Uygulaması

Oturma odası, salon, yatak odası… Bu odaların tamamında dekor tarzımızı belirler ve tek bir tarz üzerinden ilerleriz. Fakat mutfak dekorasyonunda böyle bir kurala gerek yoktur. Yani sadece modern tarz bir dekorasyon uygulayacağım veya yalnızca klasik tarz bir dekorasyon uygulayacağım gibi bir derdiniz olmamalıdır. Çünkü mutfaklar, her türlü dekor için açıktır, dolaplar modern, kullanılan takımlar klasik olabilir. Oldukça da hoş olmaktadır. Tabi bu mutfağın ayrı olduğu evlerde geçerli eğer mutfak ve salon birleşikse bu durumda salon tarzınıza göre dekor yapmanız gerekmektedir.

Renklerin Sıcak Olması Mutfaklar İçin En Önemli Unsur

Renkler soğuk renkler ve sıcak renkler olmak üzere 2’ye ayrılır. Mutfak dekorasyonu için tercih etmeniz gereken renkler kesinlikle sıcak renkler olmalıdır. Çünkü mutfaklar genellikle küçük alanlar olduğu için içerisinde durdukça keyif verecek ve ruh sağlığı noktasında düşüş yaşatmayacak alanlar olmalıdır. Buda sıcak renklerle mümkündür. Peki nedir bu sıcak renkler? Özellikle kırmızı renk. Kırmızı derken mutfağı baştan sona kırmızı renklerle döşemeyin. Sadece beyaz bir mutfağa kırmızı detaylar katarak işe başlayabilirsiniz. Yine diğer sıcak renklerde mutfakta tek renk olarak kullanılmamlıdır. Detay olarak kullanılmalıdır.

Aksesuarlar Takımlarınız Olsun

Mutfak dekorasyonu yaparken aksesuarlara çok takılmamak gerekiyor. Hem fazla kalabalık hem de fazla maliyetli olacaktır. Bunun için mutfak dekorasyonunda aksesuarlar olarak takımlarınızı kullanabilirsiniz. Nasıl kullanacağız derseniz. Bu durumda yapmanız gereken şey çok basit. Mutfak raflarına cezve takımınızı, açık dolaplara güzel desenli yemek takımlarınızı ekleyebilirsiniz. Mutfak masanız da boş olduğunda üzerine kayık tabak yerleştirip, servis açabilirsiniz.

Mutfak dekorasyon fikirleri 2019 yılı için bu şekildedir. Galerimizde birçok mutfak dekorasyon örneğine yer vereceğiz. Bu mutfak dekorasyon fikirlerine göz atarak sizlerde mutfağınızı dekorlayabilirsiniz. Muhteşem mutfaklar, muhteşem fikirlerden geçer. Pahalı eşyalardan değil. Bu yüzden galeriye göz atmanızda fayda var.

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı