Ofis

Ofis Dekorasyon Fikirleri 2019

Ofisinizi nasıl dekor ettiğiniz çok önemli bir konudur. Bu durumda da ofisinizin hangi sektör üzerinde olduğu önem taşımaktadır. Mühendisler için farklı dekorasyonlar, avukatlar için farklı dekorasyonlar, yazılım – web site tasarımcıları için farklı dekorasyonlar uygulanmaktadır. Biz genel olarak ofis dekorasyonlarına değineceğiz. Yazımızın alt bölümünde ise birbirinden farklı ofis dekorasyonlarına yer vereceğiz. Kendi sektörünüze yönelik ofis dekorasyonunu galeriden bulabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Renkler

Ofis dekorasyonunun belki de en önemli konularından biri renkler olmaktadır. Ofisler, resmi alanlar olduklarından dolayı renkler kesinlikle sabit ve sade renkler olmaktadır. Yani rengarenk bir ofis dekorasyon rengi kullanılamaz. Ofisinizi dekor ederken kesin suretle beyaz, gri, krem tarzında renkler kullanabilirsiniz. Yine bu renkleri uyumlu olan diğer sabit renklerle kombinleyebilirsiniz.

Eşyalar

Ofislerin prestiji çok önemlidir. Müşteri ilk olarak eşyalara bakarak sizin hakkınızda bir fikir edinir. Bu yüzden prestijli yani görünüş olarak yüksek eşyalar tercih etmelisiniz. Biz bunu derken abartılı eşyalar seçin demiyoruz, sadece görünüş olarak güzel görünen eşyalar tercih etmelisiniz. Ofisinize hem güzellik katan bu durum, hem de müşterilerin gözünde sizi lüks gösterecektir.

Tablo Kullanmayı Unutmayın

Ofisleri birer ev olarak düşünebilirsiniz. Bu yüzden tablolar ofislerin vazgeçilmezidir. Özellikle işinizle alakalı tabloları ofisinizde odalara yerleştirebilirsiniz. Bu sayede muhteşem bir görünüm elde edeceksinizdir. Yine renkler gibi tablolarda çok hareketli değil sade olmalıdır.

Masa Yerleşimi Önem Taşıyor

Masa yerleşimi çok büyük önem taşımaktadır. Müşterinin oturacağı bölüm kesinlikle cama karşı gelmemelidir. Sizle muhattap olurken ışıktan rahatsız olmamalıdır. Aynı zamanda bilgisayarınız kesinlikle müşterinin oturacağı alana doğru değil tam arkalarına doğru konumlanmalıdır. Masa ucu bu husus için iyi bir konumdur.

Detaylardan Vazgeçmeyin

Ofis dekorasyonu için detaylardan vazgeçmemenizi tavsiye ediyoruz. Kitaplar, antikamsı eşyalar, kitaplık gibi ürünler ofisinizin belirli bölümlerinde çok güzel görünümler oluşturacak ve küçük olmaları sebebiyle büyük oranda dikkat edecektir. Bu yüzden ofis dekorasyonunda da detayları kullanmayı unutmuyoruz.

2019 yılında uygulayabileceğiniz birbirinden güzel dekor fikirlerini bu yazımızın altında bulabilirsiniz. Galeri halinde bir araya getirdiğimiz dekorasyon fikirlerinden kendi ofisinize uygun olanı seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı