Dekorasyon Fikirleri

Ferforje Objelerle Ev Dekorasyonu

Yaşam alanı olan evlerimizi gözümüze ve ruhumuza hitap etmesi için dekore ederiz. Dekore ederken kullanımının kolay olmasına, ergonomik olmasına ve ruhumuza hitap etmesini önemseriz. Dekorasyon ürünlerinde de diğer birçok üründe olduğu gibi moda algısı vardır. Renkler, kullanılan malzemelerin cinsi ve görüntüleri yılın modasına göre üretilmektedir. Ferforje ürünler ise asla modası geçmeyen evlerimizin 7’ den 70’ e birçok alanında yer verebileceğimiz dekorasyon alternatiflerindendir.

Ferforje; demirin keşfi ile ortaya çıkmıştır. İlk etapta günümüzdeki kadar fazla kullanım alanı yoktu. Görüntü olarak da günümüzdeki kadar şık tasarımlar yapılmıyordu. Pencere ve bahçe kapılarına kullanılan ferforje yapılar günümüzde masa bacakları, sandalyeler, ev içi merdivenler, saksılar, sepetler, askılar ve daha birçok alanda evlerimizi süslemektedir.

Dekorasyon için özellikle siyah ve beyaz ferforje ürünler tercih edilirken artık yılın modasına göre renklerde de üretim yapılmaktadır. Ferforje ürünlerin en büyük avantajlarından biri de yılın modasına ya da evinizin dekorasyon rengine göre boyayarak ek maliyet olmadan yeni bir görüntüye sahip olabilmeleridir. Ferforje ürünler kullanmanın bir diğer avantajı da ana malzemesi sebebi ile sağlamlığı ve uzun süre kullanılabilir olması tercih edilme sebeplerindendir.

Ferforje Objelerle Ev Dekorasyonu

Ferforje Ürünlerin Mutfakta Kullanım Yerleri

Ferforje ürünlerle evinizin birçok alanında olduğu gibi en çok kullanılan mutfağınızda da birçok farklılık yaratabilirsiniz. En temel mutfak ürünü olan masa ve sandalyelerinizi ferforje malzemeden üretilmiş olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda ferforje patates ve soğan koyabileceğiniz özel sepetler üretilmektedir. Bunlara baharatlıklar, tabaklık ve kupalıklar da eklenerek mutfakta tezgah üstlerini süslemektedirler. Masa ve sandalyelerinizin bulunduğu alanda müsait bir duvar var ise dekoratif bir ferforje duvar rafı ile alanın görselini tamamlayabilir ve mutfağınıza nostaljik bir görüntü de kazandırabilirsiniz.

Ferforje Ürünlerin Boyanması

Ferforje ürünlerinizi yenilemek için boyayabilirsiniz. Bu hem maliyetinizi düşürür hem de yeni bir görüntü kazandırarak dekorasyonunuzu değiştirmenizi sağlayacaktır. Bu işi profesyonel olarak yapmak isterseniz ferforje boyama kurslarına gidebilirsiniz.

Ancak evinizde belirteceğimiz şekilde boyama yaparak da istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Öncelikle boyayacağınız üründe ferforje dışında bir malzeme var ise (kumaş vs.) mutlaka sökmelisiniz. Biz ferforje boyamalarında sprey boyayı öneriyoruz. Zemin rengine göre elde etmek istediğiniz boya için 2- 3 kez sprey boya ile üzerinden geçip verniklerseniz istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı