Yatak Odası

2021 Yatak Odası Dekorasyonu

2021 yılının yatak odası dekorasyonu elbette en önce rahat ve konforlu olmasıdır. Yatak odası gardırop, konsol, baza, şifonyer gibi parçalardan oluşmaktadır. Bu takımlar odanın büyülüğüne göre ayarlanmalıdır. Küçük bir odaya sahip iseniz daha az ama daha çok kullanışlı mobilyalar tercih etmelisiniz. Örneğin şifonyerlik yeriniz yok ise gardırobunuzun içinde çekmece olan modelini tercih edebilirsiniz. Ya da küçük bir oda için olmazsa olmaz baza tercihidir. Baza evdeki kalabalığı toparlayıp şık gösteren en güzel mobilyalardandır. Ayna kullanımı odayı daha geniş gösterecektir. Doğru yerlerde ayna kullanırsanız. Oda hem ferah hem daha geniş gözükecektir. Yatak odaları genel olarak koyu renge boyanır. Bunun nedeni tatil günlerinde sabah olmasına rağmen daha çok uyuyabilmektir. Ama bu senenin trendi açık ve sıcak renklerden yana. Renklerin psikoloji üzerindeki etkisi yadsınamayacak kadar fazladır. Lamba seçimi de bir yatak odası için çok önemlidir.

2021 Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odasında Işık Tercihi

Loş ışıklar tercih etmek gözlerinizi dinlendirir ve uykunuzu kaçırmaz. Yatak odalarında sarı ampul kullanmak size loş bir görüntü sağlayacaktır. Odanız geniş ise makyaj masası ve koltuğu da eklemeniz oldukça şık duracaktır. Mobilyalarınızı duvar renklerinize göre tercih edebilirsiniz. Açık renk bir boyaya sahipseniz açık renk mobilyalar, koyu renk duvarlara sahip iseniz koyu renk mobilyalar tercih etmeye dikkat edin.

Yatak Odasında Kullanılması Gereken Renkler Nelerdir?

Yatak odasında kullanılan renkler insanın psikolojisini yansıtmaktadır. Örneğin kırmızı renk kişinin enerjisinin yüksek olduğunu göstermektedir. Yatak odasında kırmızı kullanmak istiyor iseniz bu rengi loş bir ışıkla kullanmanızı öneririz. Böylece daha sakin bir odaya sahip olursunuz. Mavi rengi ise yatak odasında kullanılması gereken renklerdendir. Mavi huzur ve sakinlik verir. Günün stresini atmak için huzura kavuşacağınız yer yatak odası olabilir. Hem göz yormayan hem renkli renkli enerji veren bu renk yatak odanıza çok yakışacak. Bir de beyaz mobilyalar kullanmak odayı geniş, ferah ve aydınlık gösterecektir. Yeşil de huzur sağlayan bir başka renklerdendir. Yeşil rengi doğayı size anımsatır. Böylece uyurken daha huzurlu hissedersiniz. Renklerin ve mobilyaların ruhumuzu rahatlattığı söylenmektedir.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı