Dekorasyon Fikirleri

Vintage Tarzı Ev Dekorasyonu

Son zamanların en yeni trendlerinden biri olan vintage tarzı yaşam alanlarındaki etkinliğini sürdürmeye devam etmektedir. Karakteristik detaylara sahip olan bu tarz, eskimiş avizelerden, aynalardan, mobilyalardan oluşmaktadır. Dekoratif aksesuarlıyla yaşanmışlık hissi veren bu tarz evler zaman aşımına uğramış bir dönemi hissetmemizi sağlamaktadır. Mobilya ve tekstil ürünlerinin yanı sıra diğer dekoratif unsurlarda bulunan dökülmüş, solmuş, kusurlu yanlarıyla çekiciliği birleştirmeyi başarabilmektedir. Canlı renklerin birleşmesiyle, eski eşyalarla yaratılan uyum estek duygulara doyum sağlamakla birlikte tüketimi sınırlanmaktadır. Vintage tarzının en önemli unsuru ise eski ve yeniyi dengeli bir şekilde birleştirerek yarattığı mekanları şık bir tarzda buluşturmaktadır.

Modern çizgilerle eskinin yaşanmışlığının buluşması sonucunda günümüzde nostaljik dekorasyon modası karşımıza çıkmaktadır. Dekorasyonunda antikaların, eskitilmiş yüzeylerin kullanıldığı bu evler dönemin ruhunu yaşayabilmek ve hissedebilmek isteyenlere öneriler sunmaktadır. Evin dekorasyonunda yastıklar, perdeler ve dantel örtüler yanında desenli kilimler ile renklerin uyumu birleştiğinde vintage tarzı bir evi dekore edebilmektedir. Dekorasyonu modern unsurlarla birleştirerek çağdaş bir izlenim ile eskiyi karıştırmak ve renklerin doğru geçişleriyle yaratılan havanın duvarlarla bütünleşmesi ile evin bambaşka bir atmosfere bürünmesi sağlanmaktadır. Modern çizgilerin yanında eskinin ruhunu taşıyan dekorasyonuyla bütünleşen vintage evler özgün tarzı yakalamakta oldukça başarılı bir tarz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vintage Tarzı Ev Dekorasyonu

Vintage tarzı evler için eskitilmiş yüzeylere sahip ahşap dolaplar alınabilir ya da evinizdeki dolapların yüzeyini eskitebilirsiniz. Evinizdeki bazı köşelere eski antika eşyalar koyarak yaşanmışlığın hissini yakalayabilirsiniz. Evin farklı köşelerinde yerleştirilecek dantel detayları evin tüm ruhuna işleyebilecek bir detay olarak kullanılabilmektedir. Mutfak ya da diğer alanlarda kullanılacak otantik renkli ve desenli kilimlerle tüm evin atmosferini farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Evin farklı duvarlarında ayna ya da çerçeve süslemeleriyle hareket getirebilirsiniz. Vintage tarzı yaratılacak evler için siyah, altın ve bakır renkleri ön planda tutulmakladır. Yatak odası, salon ve çalışma odasında kullanılabilecek olan renkli desenli ve yıpranmış ahşap bir berjer evin dekorasyonunu tamamlayacak unsurlar olarak karşımıza çıkarmaktadır. Ev tekstil ürünlerinde grafik unsurların aya da çiçek desenlerine yer veren renkli seçimler ön planda tutulmalıdır. Salonda kullanılacak ahşap bir masa ve kadife tekstil ürünleriyle vintage tarzı bir evi tamamlayabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı