Antre Dekorasyon Tavsiyeleri 2019

Antre Dekorasyon Tavsiyeleri 2019

Antre her evde olmazsa olmaz bir alandır. Antre dekorasyonu evin en önemli konularından biridir. Çünkü evinize giren misafirler ilk izlenim olarak antreden başlayacaktır. Çünkü evde ilk gördükleri alan antredir. Yine sizde kapıdan girdiğinizde eğer uyumlu ve güzel bir antre dekor ettiyseniz kesinlikle mutlu olacaksınızdır. Bu yüzden dolayı antre dekorasyonuna çok önem vermeniz gerekmektedir.

Antrelerin Olmazsa Olmazı Çiçekler!

Antrede kesinlikle bir çiçek bulunmalı. Yapay çiçek tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Hem görünüş olarak daha estetik, hem de zahmet bakımından hiç zahmeti olmayan bir üründür. Antrede yer alan masa, raf gibi alanlara çiçekler yerleştirebilirsiniz. Bu sayede alan daha ferah ve göze hoş duracaktır.

Dolaplar Minimal Olmalı

Antrede kesinlikle sıkışık bir eşya düzeni olmamalıdır. Bu yüzden dolap, vestiyer gibi ürünler olabildiğince minimal olmalıdır. Minimal antreler her zaman 1 adım daha öndedir. Çünkü giriş bölümü geniş olduğu için eve ilk giriş anı çok daha refah olacaktır.

Boy Aynası Unutulmamalı

Antrelerde boy aynası kullanmayı unutmamalısınız. Boy aynaları hem sizin evden çıkarken son kez kendinize bakıp saçınızı veya herhangi bir yerinizi düzeltmenizi sağlarken hem de misafirlerinizin eve girerken kendini görmesine sebebiyet verecektir. Bu yüzden antrelerde boy aynası veya büyük duvar oval aynalar tercih edilmektedir.

Açık Renkler

Antrelerde gri haricinde koyu renk kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü ne kadar koyu renk kullanılırsa alan o kadar dar görünecektir. Bu yüzden eve bakış açısı da ” darmış” diye gelişecektir. Beyaz ve türevi açık renkler tamamen derinlik kazandıracak ve alanlarınız olduğundan çok daha geniş görünecektir.

Işıklandırmaya Dikkat Etmelisiniz

Antrelerin ışıklandırması da çok önemlidir. Işık oranı ne çok fazla ne de çok düşük olmalıdır. LED ampuller tercih edilebilir. Işık kesinlikle beyaz renkte olmalıdır. Ayrıca ışıklandırmanın yanı sıra avize seçiminde de çok ihtişamlı ve abartılı avizeler yerine sade ve modern tarzda avizeler kullanabilirsiniz.

Antrelerde lambaderlerde tercih edilebilir. Masa üstü lambaderler kullanılırsa çok daha hoş ve modern bir ortam oluşacaktır.

Sizler için birbirinden güzel farklı farklı antre dekorasyon fikirlerini galerimizde bir araya getirdik.

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.