Dekorasyon Fikirleri

İş Yeri Dekorasyon Fikirleri ve En Güzel 10 Örnek…

İş yerlerinin dekorasyonu her zaman büyük önem taşımaktadır. Ne iş yaptığınız dekorasyon hususunda çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse bir restoranı ele alalım. Restoranların dekorasyonu insanlarda büyük etki bırakmakta olup, firmalara yönelik ilk görüş fikirlerine edinmelerine vesile olmaktadır.

Dekorasyona dair herhangi bir şey bulunmayan ve klasik masa sandalyeden oluşan restoranlar günümüzde “esnaf lokantası” olarak adlandırılmaktadır. Buda güzel bir akşam yemeği yeme arzusunda olanlar için hiçte iyi bir fikir değildir. Yani kısaca İş yeri dekorasyonları insanların iş yerinize uğraması için bir ticaret yöntemidir. Dekorasyonunuz her ne kadar ilgi çekici olursa, müşteri sayınızda doğru orantıda bir o kadar artacaktır.

Ofisler, mağazalar, marketler, restoranlar… Saymakla bitmeyen iş yeri çeşidi bulunmaktadır ve bu çeşitler de kendi aralarında birçok dala ayrılmaktadır. Örnek olarak ofisleri ele alacak olursak hukuk büroları, mimarlık büroları, mühendislik büroları, mali müşavirlik büroları gibi birçok alt büro bulunmaktadır ki bu bürolarda kendi aralarında ayrılmaktadır. Yani çeşitler saymakla tükenmeyecektir. Bu yüzden biz sizler için en iyi 10 iş yeri dekorasyon fikrini bir araya getirdik. Bu dekorasyon örneklerine bakarak iş yerinize daha çok müşteri çekecek dekorasyonlar elde edinebilirsiniz.

Bir iş yeri dekorasyonu için en önemli konu renklerdir. Çünkü renklerin insan ruhu üzerinde etki bıraktığı kanıtlanmış bir gerçektir. Hiç ünlü gıda markaları neden kırmızı ve türevi renkler kullanır düşündünüz mü? Çünkü kırmızı ve türevi renkler insanlarda açlık hissiyatı yaratmaktadır. Örnek vermek gerekirse gıda devi Burger King’i ele alalım. Burger King önünde uzun süre beklerseniz, kırmızı renk ruhunuzu etki altına alıp açlık hissi yaratacaktır. Bu ve bunun gibi birçok dekorasyon taktiği bulunmaktadır.

Beyaz renk her zaman güveni simgelemektedir. Beyaz renk dekorasyonlarda müşterilerinize ağzınızı tek kelime açmadan güven doldurabilirsiniz. Tabi beyaz renk dekorasyon yaparken her yer bembeyaz değil, uyumlu olduğu kırmızı ve siyah renklerle “modern” bir şekilde beslemek kaydıyla bu dediklerimiz geçerlidir.

Ayrıca iş yeri dekorasyonlarını tek bir tarzda yapmalısınız. Klasik tarz dekorasyonu ve modern tarz dekorasyonu tek bir çatı altında birleştirme gibi bir fikriniz olmasın. Ya da uyumsuz renkleri yan yana getirmek gibi. Modern tarz bir dekorasyon uygulayacaksanız, tüm aksesuarlar da dahil olmak üzere her şey modern olmak zorundadır.

Lafı daha fazla uzatmadan sizlere en iyi işyeri dekorasyon örneklerini gösterelim. Bu iş yeri dekorasyon örneklerine bakarak, işlettiğiniz işletmeyi muhteşem görünümlerle süsleyebilirsiniz.

İş Yeri Dekorasyon Örnekleri

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı