Salon

Salon Dekorasyon Fikirleri 2019 – En Güzel Ev Sizinki Olsun!

Merhabalar sevgili dekor severler. Bu yazımızda sizlere salon dekorasyon modelleri ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız. Bir ev ne kadar eski ya da ne kadar yeni olursa olsun hiçbir önemi yok. Dekorasyon sayesinde en eski ev bile en modern ev gibi görüntülenebilir, dekorasyonsuzluk sayesinde de en yeni evde en eski ev gibi görünebilir. O yüzden dekorasyona çok büyük oranda önem vermek durumundayız.

Salon dekorasyon örneklerinizi sizler için hazırladık. Söz konusu salon dekorasyon örneklerine bakarak evinizin salonunu çok güzel bir hale getirebilirsiniz.

Renklere Dikkat

Renkler insan ruhu üzerinde etki bırakan etmenlerdir. Kesin suretle dekorasyonda rengin önemine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü renkler, her zaman bir şeyler yansıtmaktadır. Beyaz renk güveni, kırmızı renk ortamın samimiyetini, mavi renk dostluğu tetiklemektedir. Bunun gibi renklerin birçok etkisi bulunmaktadır.

İlk olarak salonumuzda renk düzeni çok önemlidir. Birbirine uyumlu olan renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Nasıl mı? Mesela birbirine uyumlu olan 2 rengi ele alalım: kırmızı ve siyah bu 2 renk salon dekorasyonları için çok uyumlu olabilir. Eğer renk sayısını 3’e çıkarmalıyım diyorsanız bu durumda kırmızı, gri, sarı renkleri birlikte kullanabilirsiniz. 

Bunun gibi birçok renk kombinasyonu bulunmaktadır. İnternet üzerinden kombinleri araştırmanız yararınıza olacaktır.

Dekor Tarzınızı Belirleyin

Dekor tarzını belirlemeden dekorasyon için kolları sıvarsanız hiçbir yere varamazsınız. Dekor tarzınız modern tarz mı, yoksa avangard mı yoksa klasik tarz mı? Ben klasik tarz dekorasyonları daha çok seviyorum. Eğer sizler de bu dekor tarzlarından birini çok seviyorsanız salonunuzda bu tarz dışında herhangi bir ürün bulundurmayın.

Yani klasik salon takımı oluşturduysanız modern bir biblo veya tablo koymanız dekorda bozukluk yaratacaktır. O yüzden tek bir tarz üzerinden gitmek her zaman etkilidir.

Salon Dekorasyon Örnekleri

Sizler için hazırlanmış olan çok sayıda salon dekorasyon örneğini araştırıp bir araya getirdik. Hazırladığımız galeride yer alan örneklere göz atarak sizlerde muhteşem dekor fikirlerine sahip olabilirsiniz. Bu fikirleri direkt olarak evinizde uygulayabilir ya da bu fikirlerden örnek alabilirsiniz. Tercih size kalmış. İşte salon dekorasyon örnekleri 2019…

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı