Yatak Odası

Yuvarlak Yataklara Daire Herşey

Biz Türk Milleti olarak çok gelenekçiyizdir. Örf, adet ve tarihimizi sever ve sahip çıkarız. Bu özelliğimizden olsa gerek ki bazen yeniliklere açık olmakta zorluk çekiyoruz. Bunlardan birisi de yuvarlak yataklar.

Bizde evler 3+1’dir. Misafir odası en güzel ve en büyük odadır. Televizyonun üzerine bile dantel sereriz 🙂 yani bazen kurallarımız sıkıdır. Mesela evlerin en kötü cephesi yatak odalarına ayrılır. Yani güneş alan cepheler genelde oturma odası olarak değerlendirilir. Yani yatak odamızı çok önemsemeyiz. Hatta çoğumuzun yatak odası çok küçüktür. Sırf yer kaplamasın diye sürgülü gardroplar dizayn edildi!

Yuvarlak Yataklar sevildiği halde neden tutulmuyor?

Ama bir türlü ülkemizde bu yuvarlak yataklar tutmadı. Aslında çok seviliyor. Göze çok hoş geliyor. Ama neden tutmuyor bu yataklar? Anlatalım.

Bizim ülkemizde yukarıda saydığımız gibi bazı lüks projelerdeki evler haricinde yatak odaları metrekare olarak çok küçüktür. Hatta yatak odalarına halı yerine 2 – 3 parça yolluk tarzı halılar serilir hep. Ortaya halı serecek kadar bile boşluk kalmıyor da ondan yolluk seriliyor. E şimdi hal böyleyken siz kalkın ölçüleri minimize edilmiş klasik baza yatakların yerine yuvarlak yatak koyun. Çok zor.

Yuvarlak yatakların en büyük handikaplarından birisi de örtü, çarşaf, pike, yorgan vs. ürünlerin bulunmaması. Mağazalarda veya çarşı pazarda satılan çarşaflar yorganlar hep dikdörtgen şeklinde. Yuvarlak olanı görmek imkansız. Ancak özel dikim ile yaptırabilirsiniz. Bu da çok tutulmamasındaki en önemli nedenlerden.

Yuvarlak Yatak Fiyatları ne kadar?

Şimdi bakalım yuvarlak yatak fiyatlarına. Yuvarlak yatak fiyatları, satışlarda genelde bazası ile birlikte satılmakta olup 3000 Türk Lirasından başlamaktadır. Tabi fiyat yukarı doğru çıkıyor.

Yuvarlak yatak modelleri 2018

Resimlerdeki 4. resimdeke gördüğünüz yatak modeli yuvarlak yatak sevenler için aslında en mantıklı seçim olabilir. çünkü yatak hem yuvarlak gibi görünüyor. Hem de dikdörtgen. Yani bazasını yuvarlak yapmışlar ama yatağın gireceği yuvayı standart dikdörtgen şekilde tasarlamışlar. gayet de güzel olmuş aslında.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı