Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odasını Güzelleştiren Aksesuarlar

Yatak odaları, günlük sürecin önemli bir bölümünü geçirdiğimiz alandır. Bu noktada yatak odalarında konforlu ve fonksiyonel mobilyalar kullanılması gerekmektedir. Yatak odası içerisindeki temel dekorasyon mobilyalar ile sağlansa da, kullanılan aksesuarlar ile ortama canlılık katmak sizin elinizde. Yatak odanızda kullanacağınız şık dekorasyonlar ile ortamı daha canlı kılabilirsiniz. Bu noktada yatak odanızda yer alan mobilyalar ile uyumlu aksesuarlar seçmek önem arz etmektedir. Doğru seçeneklerle yatak odanızda romantik ve şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. İşte, yatak odasını güzelleştiren aksesuarlar;

Mumlar ve Şamdanlar

Mumlar ve şamdanlar, bir yatak odasını romantik kılacak en etkili aksesuarlardır. Şamdan ya da mum gibi aksesuarlarınıza komodin üzerinde ya da makyaj aynası üzerinde yer verebilirsiniz. Kullandığınız mumları altın, kırmızı gibi şık renklerden seçebilirsiniz. Ayrıca antika görünümlü şamdanlar da ortamlarda oldukça şık görünmektedir.

Ayak Ucu Pufları

Ayak uyu pufları mobilya kategorisine girse de daha çok dekor olarak kullanılmaktadır. Birçok oda ile uyum sağlayan puflar, bulunduğu ortama şık bir görüntü katmaktadır. Fakat pufların kullanımındaki dikkat edilmesi gereken nokta, odanın büyüklüğü ile uyum içerisinde olmasıdır. Yatak odanız daha küçük bir alan sahipse, pufların kullanımı pek de uygun olmayabilir.

Yatak Odasını Güzelleştiren Aksesuarlar

Ayna

Aynalar, çoğunlukla yatak odalarında ya da salonlarda kullanılmaktadır. Nitekim bulunduğu sade ortama bir canlılık katmaktadır. Yatak odalarınızda tercihinizi boy aynalarından yana kullanabilirsiniz. Altın rengi aynanın önüne serdiğiniz şık bir halı ile de derinliği arttırabilirsiniz.

Dekoratif Duvar Saati

Duvar saatleri, bir evin her alanında ihtiyaç duyulan aksesuarlardır. Duvar saati tercihinizi görsel bir tablo şeklinde hazırlanmış modellerden yana kullanabilirsiniz. Tablo içerisindeki renk ve desenlerin yatak odanızla uyum içerisinde olmasına özen gösteriniz. Üstelik dekoratif duvar saatini parça şeklinde olan modellerden yana da tercih edebilirsiniz. Saatleri yatağınızın üst kısmındaki duvara sırasıyla asabilirsiniz. Ya da odanızın dekoruna en uygun duruşu kendiniz seçebilirsiniz.

Abajur

Yatak odasını güzelleştiren aksesuarlar dendiğinde akla gelen diğer bir ürün ise abajurlardır. Abajurlar, geçmişten günümüze birçok alanda kullanılmış olup, bulunduğu ortama ayrı bir hava katmaya devam eden aksesuarlardır. Nitekim sağladığı aydınlatma görevi ile de kişilere kolaylık sağlamaktadır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı