Dekorasyon Fikirleri

Üretkenliğinizi Artıracak Çalışma Odası Dekorasyonları

Çalışma odaları üretkenliğinizi arttırmak, odaklanmak, ilgilenmek istediğiniz konulara yönelik yaratıcılığını geliştirmek için çalışmalarını gerçekleştirdiğiniz mekânınızdır. Bu nedenle çalışma odanızın dekoru size birtakım yardımlarda bulunabilir. Çalışma odanız sizi hem zinde hissettirmeli hem de rahatlatmalıdır. Yani hem motivasyonunuzu sağlarken hem de zihninizi dinlendirmelidir. Bu nedenle dekorasyonunuzda yapacağınız değişiklikler bunları sağlayabilir. O halde dekorasyona dair bilmeniz gerekenleri anlatmaya başlayalım.

Ahşap Kullanın

Ahşap rengi sizin çalışma motivasyonunuzu arttırır ve ortamda rahat olmanızı sağlar. Ahşabın olduğu ortam sıcak bir hava izlenimi verir. Bu nedenle bu ortamın içinde bulunma isteğiniz artacaktır.

Beyazlığın Sadeliği Ruhunuza İyi Gelir

Özellikle yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız beyazın sadeliğinden faydalanarak zihninizi açabilirsiniz. Yaratıcılığınıza bembeyaz bir sayfa açın. Çalışma odanızda bulunan her şeyin beyaz olmasını bile sağlayabilirsiniz. Tüm teknolojik aletleriniz, dolaplarınız, duvarınız, kitaplığınız vs. beyaz olabilir. Eğer bembeyaz duvarlar istemiyorsanız açık mavi tonları da bu etkiyi sağlayacaktır. Yeter ki ferah bir görüntü yakalayın.

Üretkenliğinizi Artıracak Çalışma Odası Dekorasyonları

Büyük Masa Kullanın

Odanıza uygun olacak şekilde masanın büyüklüğünü ayarlamalısınız. Eğer geniş bir alanınız yoksa ona göre bir masa ayarlamanız gerekebilir. Ancak geniş bir çalışma alanınız varsa büyük masa kullanmanız odaklanmanızı da iyi sağlayacaktır.

Eğer küçük bir masa tercih edecekseniz masanızın işlevsel olmasına özen gösterin. Çekmeceleri bulunan bir masa birçok eşyanızın ortadan kalkmasını sağlayacak ve sadeliği yakalamanızı sağlayacaktır.

Sandalye Seçimi

Sandalye seçimi de en az masa kadar önemlidir. Çünkü çalışırken kullanacağınız ve sağlığınızı da koruyabileceğiniz bir sandalye seçimi size çok iyi gelecektir. Bu nedenle ne çok rahat bir sandalye seçimi yapmalısınız ne de rahatsız edici sert bir sandalye… Çok rahat olduğunuzda uykunuz gelebilir, çok sert olduğunda çalışma hevesiniz kaçabilir. Ancak arkanıza yaslanabileceğiniz bir sandalye her zaman daha iyidir.

Aydınlık Ortam

Aydınlatmalara yer vermezsek olmazdı. Aydınlık bir ortam her zaman daha dinç kalmanızı sağlayacaktır. Loş ortamlar uykunuzu getirebilir ve dikkatinizi dağıtabilir. Bu nedenle olabildiğince aydınlık bir hava yaratmalısınız. Masanızın üstüne koyacağınız bir aydınlatıcı işlerinize daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı