Genel

Tay Tüyü Döşemelik Kumaş Özellikleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte tekstil alanında da pek çok farklı teknik uygulanmaya başlandı. Tekstil sektörünün farklı çalışmalarından biri de ev tekstilindedir. Özellikle de koltuk kumaşları üretimi konusunda pek çok farklı kumaş türü günümüzde piyasaya sürülmüştür. Bunlar arasında da en çok rövanşta olan kumaş türü tay tüyü kumaşlardır. Peki, tay tüyü döşemelik kumaş özellikleri nelerdir? Tay tüyü kumaş görüntü itibari ile hepinize doğal bir görüntü vermektedir. Ayrıca konfor yönünden de yumuşaklığı nedeni ile oldukça konforlu bir yapıya sahiptir. Konforuna düşkünlerin çok sık tercih ettiği koltuk kumaş türlerindendir. Tay tüyü koltuk kumaşlarının bir artısı da temizlik konusundadır. Tay tüyü koltuk kumaşlarının temizliği çok kolaydır. Tüm bu özelliklerinin dışında tay tüyü döşemelik kumaş özellikleri arasında en belirgin ve tercih edilmesine sebep olan özelliği ise, tüylerin uzunluğundan dolayı ve kıvrımlarından kaynaklanan kendiliğinden desenliymiş görüntüsü vermesidir.

Tay tüyü döşemelik kumaş özelliklerinden bu özellik ayrıca ışıkta da farklı bir parlaklık ve renk değişikliğine uğradığından dolayı günümüzde çok tercih edilmektedir. Sizde bu kadar özelliğe sahip olan bu kumaşta bir koltuğa sahip olmak isterseniz eğer hemen mobilya markalarının özel koleksiyonlarından tercih yapabilirsiniz. Birçok yönden sizi memnun edecek bu tay tüyü döşemelikler uzun ömürlülüğü ile de diğer bir seçim sebebidir. Günümüzde en çok tercih edilen kumaş türleri arasında en rövanşta olanı tay tüyüdür. (1)

Tay tüyü kumaşların en önemli özellikleri ise leke tutmamaları. Veya leke tutma konusunda beceriksiz olmaları diyebiliriz. Yapısı sayesinde lekeleri fazla tutmaz, silme temizleme işlemleri gayet başarılıdır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı