Genel

Stüdyo Daireleri İçin Fonksiyonel Çözümler 2020

Stüdyo Daireler İçin Fonksiyonel Çözümler

Küçük alanlarda yaşamak isteyenler, öğrenciler ya da yalnız yaşayanlar için stüdyo daireler büyük öneme sahiptir. Küçük olanlar kolay temizlenebilir ve daha pratik bir kullanım imkanı sunabilir. Yani kısacası kullanışlı bir yaşam alanı oluşturur. Bu yüzden günümüzde pek çok kişi stüdyo daireleri tercih etmekte ve kendi isteği doğrultusunda dekorasyon oluşturmaktadır. Tabii 1+0 daire olarak geçen bu alanların nasıl dekore edilmesi gerektiği konusunda alternatif çözümler dikkatli şekilde ele alınmalıdır.

 Duvar Rengi Önemlidir

 Ne kadar az bir eşya kullanırsanız kullanın yanlış duvar rengi seçimi alanın küçük görünmesine sebep olabilir. O yüzden bej, beyaz ve pastel tonlarını öne çıkarmanız gerekir. Özellikle bu renkler ışığı yansıttığı için alan daha geniş görülebilmektedir. Bu sayede siz de ferah bir alana kavuşabilir ve sevdiklerinizi stüdyo dairenizde konuk edebilirsiniz.

 Stüdyo Daire İçin Mobilya Yerleşimi

 Stüdyo daireler gibi küçük alanlarda mobilya yerleşimi noktasında, doğru seçimler yapılmalı ve alan geniş görünmelidir. Her ne kadar küçük alanlarda mobilyaları duvara yaslamak alandan tasarruf gibi görünse bile, bunun doğru olmadığını söylemek mümkün. Aksine bu durum alanın nefessiz kalmasına ve daha küçük görünmesine sebep olur. O yüzden mobilyalar ve kitaplık gibi eşyalar, stüdyo dairelerde duvara yapışmadan aralık bırakılarak konumlandırılmalıdır.

Stüdyo Daireleri İçin Fonksiyonel Çözümler 2020

 Küçük Eşyalar Stüdyo Daire İçin Doğru Tercihtir

 Genelde stüdyo daire örneklerine bakıldığı zaman dekorasyon açısından küçük eşyaların ele alındığı görülür. Bunun sebebi alandan tasarruf etmek suretiyle daha geniş bir etki yaratmaktır. Özellikle minimal koltuk ve diğer eşya çeşitleri ele alındığı zaman, ayrıca alternatif oturma alanları yaratılmaktadır. Özellikle köşe koltuklar çok daha geniş kullanım ile beraber alandan tasarruf imkanı oluşturur.

Stüdyo Daireleri İçin Fonksiyonel Çözümler 2020

 Stüdyo Daireler Adına Halı ve Perdeler Çok Önemlidir

 Özellikle stüdyo daireler için dekorasyon konusunda perde seçimi yaparken uzun çeşitlerden uzak durmanız gerekir. Halı seçenekleri için ise olabildiğince açık renkler tercih edilirken küçük halılar öne çıkarılmalıdır. Özellikle ince kilim ve halı çeşitleri ile beraber, modern bir yapı sudan store perdeler tercih edilebilir. Diğer taraftan özel olarak duvara monte edilmiş aydınlatmalar ile beraber küçük aksesuar çeşitleri, alanın daha güzel ve ferah görünmesine fırsat verebilir.

Etiketler

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı