Genel

Soluk Mobilyalarınıza Parlak Bir Sayfa Açın

Mobilya seçimlerinde hepimizin en çok dikkat ettiği konu olan mobilyaların ömrüdür. Alacağımız mobilyanın uzun ömürlü olmasını isteriz. Bunun içinde kaliteli ahşapların kullanıldığı mobilyaları tercih ederiz. Fakat ne kadar uzun ömürlü olursa olsun kullandığımız ahşap mobilyalarında bir süre sonra aşındığını görmekteyiz. Peki, bu mobilyaları nasıl parlatırız? Mobilyalarınızı parlatmak için pek çok farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Bunlardan bazılarını sizler için anlatalım. Ahşap mobilyalarınız için sizlere doğal bir yöntem ile tavsiye vermeye başlayalım. Ahşap yüzeyleriniz için balmumu ve terebentin ile yüzeyin rengini bozmadan doğal bir parlaklık verebilirsiniz. Ya da hepimizin evinde bulunan malzemelerden bahsedelim, limon ve zeytinyağını karıştırarak da yüzeylerinizi kolaylık ile parlatabilirsiniz.

Mobilyaları nasıl parlatırız? Dediniz. Bu sorularınızın cevabını evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karışımlar ile cevap veriyoruz. Diğer bir parlatıcı malzememiz ise herkesin evinde mutlaka bulunan vazelin. Vazelin ile de ahşap mobilyalarınızı kolaylıkla parlatabilirsiniz.

Mobilyalarınızın kullanımına ve temizliğine dikkat ederek de parlaklıklarını korumalarını sağlayabilirsiniz. Temizlik yaparken olabildiğince az su kullanarak mobilyalarınızın parlaklığını korumalarını sağlayabilirsiniz. Ya da kimyasal maddeler kullanarak da gene mobilyalarınızı parlatabilirsiniz. Birçok ahşap malzeme satan dükkân da bulunan mobilya parlatıcı spreylerden alarak da mobilyalarınızın parlaklığını sürdürebilirsiniz. En çok kullanılan malzeme ise tabiki hepimizin bildiği cila ile de gene mobilyalarınızın parlaklığını koruyabilirsiniz.

Mobilyaları nasıl parlatırız? Sorularınızı yukarıda detaylı bir şekilde cevaplamış bulunmaktayız. Ayrıca yorumlarınızı esirgemeyin. Bekliyoruz!

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı