Dekorasyon Fikirleri

Sadelikten Yana Olanlar İçin Minimalist Ev Dekoru

Hayatın kargaşası, karmaşıklığı içinde yaşayan insanların evlerine yeni bir soluk getirdiği bir dekorasyon biçimi minimalist ev dekorları olmuştur. Sadeliğe ihtiyaç duyulan yıllarda minimalist yaşam oldukça gözde bir yaşam tarzı olmuştur. Bu yaşam tarzı ev dekorasyonuna da damgasını vurdu. Minimalizm akımı, az sayıda ve küçük şeylerin yeterliliğini savunan bir akımdır. Bunun ev dekorasyonundaki yansıması ise az eşya, yeterli eşya olarak açıklanabilir. Tasarım olarak veya yaşam alanı olarak sadeliği ve kullanışlılığı baz alan bir akımdır.

Minimalist ev dekorunu benimseyen insanların temel amacı az eşya ile mutlu olmaktır. Eşyaların dengeli bir şekilde eve yerleştirilmesi, gereksiz eşyaların elden çıkarılması, az eşyayla sağlanan bütünlüğün yakalanması minimalist evlerin genel düzenidir. Böylelikle modern hayatın karmaşasından kurtulup evinizde rahat bir nefes almanız kolaylaşacaktır.

Sadelikten Yana Olanlar İçin Minimalist Ev Dekoru

Minimalist Dekorasyon Nasıl Yapılır

Minimalist dekorasyonu benimsemeye karar verdiyseniz yapacağınız adımları tek tek sıralayalım:

  1. Evinizdeki işinize yaramayan, gereksiz olan bütün eşyalardan kurtulmalısınız. Bu anlamı olmayan eşyaları kaldırarak evinizde geniş bir alan kazandığınızı göreceksiniz. Bu eşyaları çöpe atmak yerine ihtiyaç sahiplerine verebilir veya satabilirsiniz.
  2. Yapmanız gereken ikinci şey ise renk seçimi yapmaktır. Renk seçimi yaparken 3 ayrı renk tonu belirlemelisiniz. Bu renklerin dışına çıkmadan evinizin tüm dekorasyonunda bu renkleri kullanabilirsiniz. Evinizde bir ahenk de yakalamış olacaksınız.
  3. Salonunuzdaki tüm parçalar birbiriyle uyumu sağlamalı. Örneğin köşeli bir koltuk takımı satın almışsanız, tv üniteleri, aydınlatmalar, kitaplık gibi parçaların da köşeli olmasına özen gösterin.
  4. Seçeceğiniz dekorasyon ürünlerinin de sadelikten oluşması gerekiyor. Basit bir örnek vermek gerekirse, duvarınıza birçok çerçeve yerleştirmek yerine bir tane hoş bir tablo yerleştirmek evinizi daha sade gösterecektir. Bunun yanı sıra bitkileriniz rengarenk olursa evinizin havasını bütünüyle değiştirecektir.
  5. Yatak odası uyku kaliteniz açısından çok önemli olduğu için mümkün olduğunca az eşya ile dekore etmelisiniz. Stor perde tercihi güzel olabilir.
  6. Mutfakta yapacağınız minimalist dekor, tezgah üzerindeki tüm eşyaları kaldırmakla mümkün olacaktır. Bunun için mutfak düzenleyicileri gibi araçlar kurtarıcınız olacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı