Genel

Parkeye Göre Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı

Ev dekorasyonumuzun görüntüsü, ferahlığı, rahatlatıcılığı yaşadığımız ev için çok önemli unsurlardır. Çünkü ev işten yorgun geldiğimizde veya keyifli vakit geçirmek istediğimizde, bizi dinlendirmeli, rahat hissettirmelidir. Bu nedenle mobilya seçimi bizler için çok önemli olmakta. Ancak mobilyalarla birlikte önemli bir nokta da parkelerdir. Eğer kirada oturuyorsak, parke seçimi bizim elimizde değildir. Bu nedenle mobilyayı ona uyumlu yapmamız görüntüyü daha güzel hale getirecektir. Eğer ev inşa ediliyorsa bu noktada parke seçimi size kalmıştır. Dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Açık Renk Parkeler için Mobilya Seçimi

Dekorasyonun temel katmanını zemin yani parke oluşturur. Bu nedenle parke seçimi mobilyalarınızla uyumlu olması açısından önemli bir nitelik taşır. Örneğin açık renk parke genellikle küçük mekanlarda kullanılır. Küçük odaları daha büyük göstermesi için açık renk tercih edilir. Bu açıdan bakıldığında açık renk parkeyle kaplı bir küçük bir oda için mobilya seçimi de açık renkleri barındırmalı. Çünkü küçük odaları koyu renkler daha da küçültecektir. Küçük eviniz varsa parkeleri açık renk seçmeli ve mobilya seçimini de açık renkten yana kullanmalısınız. Eğer eviniz büyükse, koyu renkleri açık renklerle birlikte kullanırsanız mükemmel bir kontrast elde edersiniz.

Parkeye Göre Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı

Gri Parkeler için Mobilya Seçimi

Gri parkelerden oluşan bir zemini çok rahat aydınlık hale getirebilirsiniz. Çünkü grinin tonlarından oluşan bir kombinasyon odanızı ferah ve havalı gösterecektir. Gri renk parkeyi zenginleştirmek için halı, duvar, aksesuar ve mobilyanızın birbirini tamamlaması gerekir. Bu nedenle mobilya seçiminizde koyu renklerden kaçınmalısınız. Bu renge yakın olan renkleri tercih etmelisiniz.

Çam Parkeler için Mobilya Seçimi

Evlere oldukça yakışan parkelerden biri de çam parkedir. Bu tip parkelerinizi açık renk mobilyalarınızla tamamlayabilirsiniz. Beyaz duvarların yanı sıra taş rengi keten kumaşlardan olan mobilya seçimi, ahşap mobilyalarla birlikte özgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Bir de saksılarınızla yeşil çiçekleriniz varsa, evinizin keyfini sürebilirsiniz.

Kızıl/Kahverengi Parkeler için Mobilya Seçimi

Bu tip parkelerde gri ve gümüş tonlarında bir mobilya seçimi yapılmalıdır. Kemik rengi kum beji gibi tonlar parkelerinizle birlikte hoş bir hava katacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı