Oturma Odası

Oturma Odası Dekorasyonunda Önemli Parçalar

Oturma odaları, çoğu kişinin gün içerisinde en çok vakit geçirdiği alandır. Durum böyle olunca bu alanda yer alan fazla eşyaları düzenlemek ve daha kaliteli bir dekorasyon oluşturmak gerekmektedir. Nitekim çok fazla vakit geçirilen alanların daha iç açıcı bir dekorasyona sahip olması gerekir. Bu noktada eşyalarınızı seçerken, seçimlerinizi odanızın büyüklüğüne göre yapmalı ve odanızda ferah bir alan oluşturmanız gerekmektedir. Odaları dekore ederken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise önemli parçaları bulundurmaktadır. Peki, oturma odası dekorasyonunda önemli parçalar hangileridir?

Oturma Grubu

Oturma grubu, bir odanın ihtiyaç duyduğu en önemli parçadır. Eğer tek yaşamıyorsanız ve misafiriniz de var ise oturma grubunu daha fazla parça içerecek şekilde seçmeniz gerekmektedir. Bunun dışında oturma gruplarında mavi, pembe, gri, kahve ve siyah tonları ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Bu tonlarla oda içerisinde bir uyum sağlamak da kolay olmaktadır.

Oturma Odası Dekorasyonunda Önemli Parçalar

Televizyon Ünitesi

Televizyon üniteleri bir oturma odasının en çok dizayn gerektiren kısımlarından biridir. Nitekim bir televizyon ünitesi alındıktan sonra o alanında belirli objelerle süslenmesi ve canlı bir hale getirilmesi gerekmektedir. Televizyon ünitesi alırken; oturma grubunuzla uyum içerisinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dikkat edilecek diğer nokta ise, oda içerisinde orta masa gibi bir eşya kullanılıyorsa televizyon ünitesi ile uyumu göz önünde bulundurularak alışveriş yapılmalıdır.

Perde

Oturma odası dekorasyonunda önemli parçalar dendiğinde akla diğer bir seçenek olarak perdeler gelmektedir. Perdeler, bir oturma odasının havasını değiştiren en önemli parçalardan biridir. Bu görevi tablolar ve bitkiler kadar perdeler de sağlamaktadır. Perdelerin seçildiği renk halı ya da oturma grubu ile uyum içerisinde olmalıdır. Bu şekilde odada bir canlılık ve uyum hissedilecektir.

Halı

Halı, nerdeyse evin her odasında ihtiyacı duyulan önemli bir parçadır. Halılar seçilirken, oturma grubu ya da perde ile uyumu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu şekilde yapacağınız tercihlerle oturma odanızda şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Zemin örtüsü olarak bilinen halılar, bir odada dekorasyonu ve konforu tamamlamak adına kullanılan en önemli parçalardır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı