Genel

Oturma Odası Dekorasyon fikirleri 2020

Oturma Odaları İçin Dekorasyon

Evde kalırken en çok kullanılan alanlardan biri şüphesiz oturma odalarıdır. Televizyon seyretmek, kitap okumak, dinlenmek, sohbet etmek ve daha pek çok aktivite oturma odasında gerçekleşir. Evin en çok zaman geçirilen alanı olduğu için de dekorasyon büyük öneme sahiptir. Eğer evinizde oturma odası olarak belirlenmiş alan küçük ise buna uygun şekilde doğru tasarımların ele alınması gerekmektedir. Oturma odasında geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ve kaliteli hale getirebilmek adına, belli başlı bazı ipuçları ele alabilir ve kullanabilirsiniz.

 Açık Renkler Tercih Edilmeli

 Koyu renkler her zaman alanlarda küçük boyutlu hissi yaratır. Ancak duvar ve zemin konusunda doğru seçim yaparak alanı daha geniş görünmesine olanak verilebilir. O yüzden sadece duvarlar değil, aynı zamanda perdeler, halılar ve mobilyalar içinde açık renkleri tercih etmelisiniz. Bu sayede daha ferah ve açık bir alan yaratmanız mümkün. Özellikle daha çok beyaz renkler ön plana çıkarılmalıdır. Aksesuarlar ile alanı süsleyebilir ve daha tarz bir görünüm ile etkileyici bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyon fikirleri 2020

 Oturma Takımları Doğru Seçilmeli

 Özellikle söz konusu küçük odalar olduğu zaman alanı verimli kullanmak gerekir. O yüzden geniş ve büyük koltuklar yerine, köşe koltuklar daha geniş bir alan yaratır. En önemlisi L koltukları tam köşeye gelecek biçimde yerleştirmek suretiyle, gereksiz koridor oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir alan yaratırken aynı zamanda sıcak ve samimi bir oturma odası elde etmeniz mümkün.

Oturma Odası Dekorasyon fikirleri 2020

 Alan Aydınlatmaları Önemlidir

 Küçük alanlarda daha geniş bir görüntü yakalayabilmek için aydınlatma büyük öneme sahiptir. Özellikle ince perde kullanımı ve açık renkler aydınlık bir alan oluşturur. Gözü yormayacak şekilde yeterli derecede aydınlatma kullanabilirsiniz. Örneğin duvara monte edilen lambalar, ayaklı lambalar ile beraber sade abajur çeşitleri gibi seçenekler daha geniş bir alan yaratabilir.

Oturma Odası Dekorasyon fikirleri 2020

 Az Sayıda Alan Halı Kullanımı

 Küçük oturma odaları için dekorasyon gerçekleştirirken çok sayıda halı kullanmak en büyük hatalardan biridir. Birden fazla ve farklı halılar kullanmak yerine, açık renkli tek ve büyük boyutlu halı kullanmak daha geniş bir etkiyi yaratabilmektedir. Bütün bu olanaklar ile beraber hareket alanını genişletebilir ve daha ferah bir oturma odası yaratabilirsiniz

Etiketler

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı