Oturma Grubu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Oturma Grubu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Merhaba değerli okurlar. Bu yazımız sitemizin ilk yazısı oluyor aynı zamanda. Sizlere ilk yazımızda oturma grubu takımı nasıl seçilmeli ve oturma grubu alırken nelere dikkat etmek gerekir onu yazacağım.

Ben 2 yıl önce evlendim ve ondan önce de baya bir çevremdeki insanlar koltuk takımı almışlardı. Artık kaliteli ve kalitesiz koltuğu ayırt edebilir hale gelmiştim. Kendi evime alacağım koltuklarda da baya gezdim. Hem oturma odasına oturma grubu alacaktım. Hem de salona salon takımı alacaktım. Artık geze geze, bilgi ala ala bu konuda uzman hale geldim diyebilirim. Şimdi gelelim konumuza.

Oturma Grubu Alırken Bunlara Dikkat Edin

Sağlamlık

Arkadaşlar bu en önemli nokta. Eğer geçici olarak bir oturma grubu almıyorsanız kesinlikle bakmanız gereken en önemli özelliklerden birisi sağlamlığı. Çünkü uzun yıllar dayanmasını istiyorsanız buna önem vermeniz gerekiyor. Sağlam olduğunu anlaman için oturun. Zorlayın. İttirin. Ve şu da bir klişe olabilir ama gerçektir, ne kadar ağırsa, ne kadar yerinden kıpırdamıyorsa o sağlamdır.

Rahatlık

Oturma grubu alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nitelik ise rahatlığı. Özellikle oturma odasına alacağınız koltuk takımı rahat olmalı. Çünkü evde en çok vakti oturma odasında geçireceksiniz ve yeri geldi uzanacak, yeri geldi üstünde uyuyacaksınız.

Maliyet

Bazılarınız için maddi kısmı önemli olmayabilir ama bu önemli bir kıstastır. Yani şunu demeliyim ki 1000 – 2000 TL bandında satılan bir koltuk takımından çok iyi performanslar beklemeyin. İstisnalar kaideyi bozabilir ama atalarımız boşuna dememişler. Ucuz etin yahnisi olmaz! Bir de ucuz mala para verecek kadar zengin değilim demişler 🙂 Aldığınız markaya göre fiyatlar değişebilir tabi ama gezip fiyat almakta fayda var. Peygamber efendimiz bile bir malı alırken 3 yere sorun demiş.

Kumaş

Oturma grubunuzun kumaşı gerçekten önemli. Kadınlar daha çok bilir, bir şey döküldü mü bazı kumaşlardan leke ayırmak çok zordur.

Bir de kumaşın rengi de önemli. Oturma odanızda kullanacağınızdan dolayı açık renkleri tavsiye etmem. Çünkü zamanla ister istemez kirlenecektir.

Oturma grubu alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörleri yukarıda yazım. Özet olarak ise, ağır, sağlam, konforlu olsun. Paradan kaçmamaya dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.