Genel

Mutfak İçin Pratik Fikirler

Mutfaklar evimizin en çok kullandığımız alanlarından biridir. Yemek yaparken, yemek yerken ve yedikten sonra geçirilen zamanları düşündüğümüzde bizler için çok önemli bir mekan haline gelmektedir. Bu nedenle bu denli önemli mekan için pratik fikirler işimizi kolaylaştırmamızda bize yardımcı olacaktır. Bu fikirlerle birlikte mutfakta geçirdiğimiz dakikalar daha keyifli hale gelecektir. Mutfağınız çok büyük değilse, elinizi attığınız gibi bir şeyleri bulamıyorsanız bu fikirler çok işinize yarayacaktır.

Baharat Stantları

Yemek yaparken çok çeşitli baharatlar kullanıyoruz. Bu baharatları derli toplu ve bir arada bulmak bazen işimizi zorlaştırmaktadır. İşin kolaylığını sağlamada bize yardımcı olacak şey baharat stantları yapmaktır. Küçük kavanozlara yerleştirdiğiniz baharatları içine koyacağınız bir kutu dizayn edebilirsiniz. Bunları da çekmecenin birine koyabilir ve rahatlıkla istediğiniz baharatları alabilirsiniz. Eğer kapakları üzerine gelecek şekilde koyacaksanız baharatların üzerine etiketler yapıştırarak hangi baharatın olduğunu bulmak için isimlerini yazabilirsiniz.

Mutfak İçin Pratik Fikirler

Açık Renk Mutfak

Eğer mutfağınız büyük değilse ve renkleri koyu renkliyse mutfağınız olduğundan daha küçük görünebilir. Dilerseniz mutfak dolaplarını beyaza veya krem rengine boyatabilirsiniz. İsterseniz de mutfak dolaplarını daha modern bir dizaynla beyaz veya krem renkleriyle satın alabilirsiniz. Mutfak dolaplarının açık olması sadeliği ve huzuru simgeleyeceği için geçirdiğiniz vakitlerini keyifli hale getirecektir.

Çekmece Düzenlemesi

Çekmecelerin dağınık olması durumunda bir türlü aradığımız şeyleri bulamayabiliyoruz. Bu nedenle çekmecelerin düzeni çok önemlidir. Düzenli bir mutfakta yapılan aktiviteler her zaman daha rahat olur. Çekmece içi aparatları çok yaygın olarak kullanılmaya başladı. Sizlerde bu aparatlardan faydalanabilirsiniz. Böylece her şey rahat bulabileceğiniz şekilde dizayn edilmiş olacaktır. Bir ahşap parçasını çekmecenizin boyutlarına göre bölerseniz bu kolaylığı sizler de sağlayabilirsiniz.

Mutfak Duvarları

Mutfak duvarlarınızda boşluklar varsa bu alanları da değerlendirmeniz mümkün. Mutfak duvarlarında yaratıcılığınızı konuşturup çeşitli raflar, askılar yapabilirsiniz. Sık kullandığınız malzemeleriniz elinizin altında olmasını sağlamış olursunuz.

Kullanılmayan Alanlar

Evinizde kullanılmayan boş bölmeler olabilir. Eğer böyle bir bölme varsa ince uzun raylı bir bölme yaptırabilir içine eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Böylelikle mutfağınızda ekstra bir yer sağlamış olursunuz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı