Mutfak

Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evlerimiz en rahat olduğumuz ve kendimizi en mutlu hissettiğimiz özgürlük alanlarımızdır. Evin her tarafını kendimize özgü bir şekilde dekore etmek hem psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemize hem de estetik olarak gözümüze hoş gelmesini sağlar. Yatak odası, salon, çocuk odası gibi yerleri dekore etmek aslında oldukça kolaydır. Burada kullanabileceğiniz ürün sayısı hem çok fazladır hem de çok çeşitlidir. Masa, sehpa, koltuk, perde, halı, biblo, mum, çerçeve, tablo vb. birçok ürünü kombine ederek çok başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Mutfaklar da evimiz de belki de en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir. Fakat mutfak dekore etmek salon ya da yatak odası dekore etmek kadar kolay değildir. Çünkü mutfak araç gereçleri zaten yeterince yer kapladığı için ek bir şeyler koymak bizi zorlar. Fakat tabii ki evin her köşesinde olduğu gibi mutfakta da estetiği yakalamak için seçenekler mevcuttur. En başta mutfak dolaplarınızın modelinden tutunda rengine kadar modayı ve trendleri takip ederek, size en çok hitap edeni seçmek sizi birkaç adım öne geçirecektir. Ardından tabi ki mutfak içerisinde belirlediğiniz konsepte uygun perde ve halı seçimiyle de kusursuz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak dekorasyonu yapmadan önce belirlemeniz gereken ilk şey mutfakta ki alanınızın boyutudur. Büyük, küçük ya da orta boy bir mutfağın dekorasyonu kesinlikle aynı değildir. Küçük mutfakta amaç hareket alanını geniş tutmakken büyük mutfakta ise boş gözükmemesidir.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük bir mutfağa sahipseniz yapmanız gereken ilk şey içeride ki fazla eşyalardan kurtularak alandan tasarruf etmektir. Bu sayede mutfağınız daha ferah gözükecektir. Aynı zamanda renk seçimi de küçük mutfakta oldukça önemli. Daha canlı ve parlak renkler seçmek alanınızı daha geniş gösterecektir. Mutfak dolaplarında ise yeterli alanı sağlayabilmek için yapmanız gereken çeşitli organizatörler ile az yerden çok fazla alan yaratmak olmalıdır. Başarılı bir yerleştirme planı sayesinde az yeriniz de olsa çok fazla eşyayı dolaplarınıza ve mutfağınıza kolayca sığdırabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı