Genel

Modern Dekorasyon Fikirleri

Yıllar geçtikçe dekorasyon modellerinde değişiklikler olmaktadır. Bu değişikliğe evini dizayn etmek isteyen yeni evli çiftler veya evinde birtakım değişiklik yapmak isteyen kişiler için modern dekorasyon fikirleri sunmak istedik. Değişen ve dönüşen dünyada modayı takip ederek evimizi daha güzel hale getirebiliriz. Günümüzün modern dekorasyonlarını uygulayarak evinize yeni bir soluk getirmeniz mümkündür. Bu fikirleri maddeler halinde listeleyelim.

  • Yapacağınız koltuk seçiminin modern bir görüntü sağlamasını istiyorsanız, daha soft renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz, krem, bej, vizon, gri gibi renkler modern görünüm veren renklerdir.
  • Yaptığınız koltuk rengi seçiminden sonra koltuğuna koyacağınız kırlentlerin renklerini daha canlı tutabilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı aksesuarlarla renklendirebilirsiniz.
  • Evin en önemli gösterişini sağlayan unsurlardan biri de perdelerdir. Sadeliğin önemli olduğu modern dekorasyonda bunu ilkeyi devam ettirebilmek adına çelik mavisini tercih edebilirsiniz. Özellikle tek renk ya da küçük geometrik desenli perdeler bu açıdan iyi bir seçim olacaktır.
  • Bir diğer önemli olan eşyamız avizelerdir. Avizeler evin ihtişamını arttıracak unsurlardan biridir. Evinizin genel dekorasyonunu da göz önünde bulundurarak modern bir avize seçimi yapabilirsiniz. Son zamanlarda en çok talep gösterilen avizeler geometrik şekilli ve metal çubuklarla oluşturulmuş avizelerdir. Özellikle modern evlerin vazgeçilmezlerinden biri haline geldi.
Modern Dekorasyon Fikirleri
  • Duvar rengini de değiştirmeye niyetliyseniz temel duvar renginizin renginde veya ona yakın bir renkte duvar kağıdı döşetmeniz tavsiyemiz olacaktır. Duvar kağıdı şık ve modern bir hava katar. Aynı zamanda sakinliği ve bütünlüğü yakalamanızı sağlar.
  • Yer döşemesiyle ilgili bir karara varmak istiyorsanız doğal ahşaplar aklınıza gelebilir. Doğal ahşaplar da oldukça sık tercih edilir. Ancak doğal ahşapların tarzı daha klasik bir tarzdır. Bizim istediğimiz ise klasik değil modern bir tarz yaratmak. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? Son zamanlarda trend olmaya başlayan mermer ve granit yapılarıyla sağlayabiliriz. Duvar rengine yakın tonlarda mermer veya granit bir yer döşemesi evinizin havasını adeta değiştirecektir.
  • Yağlı boya duvar tabloları ile duvarlarınızı zenginleştirebilir, evinizde sanatsal bir ortam da yaratabilirsiniz.
  • Mermer görünümlü vazolarınızın içine bambu koyarak odanıza doğallık ve samimiyet katabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı