Genel

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

Mobilya Renk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya seçimi yaparken modellerin yanı sıra renk uyumu her zaman en önemli unsurlardan biridir. Göz yormayan ve aynı zamanda geniş, ferah alan yaratacak renklerin tercih edilmesi gerekir. Bu doğrultuda harika dekorasyon önerilerini ele almak suretiyle tam da istediğiniz gibi bir tercih gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kişisel tercihler, odanın boyutları ve odadaki diğer eşyalar üzerinden uyumlu renk seçimi çok önemlidir.

 Mobilya ve Duvarlar ile Renk Uyumu

 Birbirine benzer renkler ile beraber aynı zamanda zıt renkleri kullanarak da mobilya ile duvar arasında etkileyici bir uyum yakalayabilirsiniz. Örneğin mavi koltuk rengi tercih ettiğiniz zaman beyaz duvarla beraber etkileyici bir görüntü elde edilebilir. Eğer aynı renkleri tercih edecekseniz renk tonları açısından açık ve koyu seçerek uyumu daha etkili hale getirmeniz mümkün. Özellikle ton geçişi açısından pembe renk bu konuda bir adım öne çıkıyor. Böylece hangi rengi seçerseniz seçin duvar rengini biraz daha koyu tutarak koltukların rengini açık tutmak suretiyle, etkileyici bir görünüm yakalarken geniş bir alan hissiyatını yaratma imkanını elde edebilirsiniz.

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

 Zıt Renk Mobilya Tercihlerinde Kullanım

 Özellikle daha modern ve eğlenceli bir tarz yaratmak isteyenler için mobilya seçiminde zıt renkler değerlendirilebilir. Burada önemli olan dekorasyon konusunda zıt renklerin birbiriyle uyum yakalanmasıdır. Özellikle mobilya üzerinde kullanılan yastıkların tamamen farklı renkler üzerinden ele alınması, günümüzün en çok tercih edilen seçenekleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda koltukların oturma kısmındaki renk farklılığı da yine modern çağın etkileri arasında gelmekte. Özellikle yeşil, pembe ve mavi renkleri zıt olarak bir arada güzel bir görüntü yakalayabilir. Aynı zamanda sarı ve yeşil ile beraber mavi renk üzerinden de güzel bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

 Sadelikten Yana Olanlar İçin Mobilya Renk Tercihi

 Sadelikten yana olanlar için açık ve soft mobilya renkleri ön plana çıkar. Özellikle beyaz, krem, toprak rengi ve açık renk mavi değerlendirilebilir. Burada önemli olan sadelik yakalanmak isteniyorsa, doğru dekorasyon açısından renklerin büyük bir çoğunluğunun aynı olmasıdır. Tabii bu tercihi gerçekleştirirken kişisel isteklerinizi unutmamalısınız. Hangi oda için mobilya alıyorsanız buna uygun perde ve duvar renkleri ile beraber, göz yormayan renk seçimi en önemli unsurdur. 

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020
Etiketler

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı