Genel

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşı

Günümüzde görselliğin ön planda olduğu bir çağda yaşamaktayız. Tabiki bu görsellik evlerimize de yansımış durumda. Evlerimizin en önemli görsel parçaları olan koltuk seçiminde en çok nelere dikkat ediyoruz? Görsellikten ziyade bir koltuk alacağımız zaman o koltuğun ne kadar uzun ömürlü ve kaliteli olduğuna da bakmamız gerekmektedir. Peki ya leke tutmayan koltuk kumaşı? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tekstil alanında da pek çok yenilikle yapıldı. Bunlardan biride su iticiliği özelliği ile üretilen su geçirmeyen kumaşlar. Daha çok koltuklar için kullanılan bu kumaş türü leke tutmamaktadır. Üzerine dökülen herhangi bir sıvıyı damlacık şeklinde üstünde tutmaya devam ederek emicilik özelliği göstermemektedir.

Leke tutmayan koltuk kumaşı olarak bu su iticiliğine sahip kumaşlar kullanılmaktadır. Sizlerde koltuk takımı seçimi yaparken görselliğinden ziyade bu tarz leke tutmazlık gibi özelliklerine de önem göstermelisiniz. Böylece sizlerde daha kolay bir temizlik sunacak olan bu kumaş daha pek çok alanda da kullanılmaktadır. Sadece ev tekstilinde değil araba döşemeliklerinde bile bu kumaş türüne rahatlıkla rastlamaktayız. Leke tutmayan koltuk kumaşı olarak sizlere söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Daha uzun ömürlü koltuk takımları için leke tutmayan kumaşlardan üretilmiş koltukları tercih edebilirsiniz. Böylece hem temizlik konusunda rahat edersiniz, hem de koltuk yenileme sürenizi uzatmış olursunuz. Koltuk almadan önce mutlaka koltuğunuzun kumaş türünü öğrenerek seçim yapınız.

Tay Tüyü Kumaşlar Lekeleri Sevmiyor

Son dönemde koltuk döşemelerinde en çok tercih edilen kumaş cinsi olan tay tüyü kumaşlar, yüksek leke tutmama oranlarına sahip. Kumaşların cinsine göre, kullanım talimatlarında belirtilen sıcaklıkta ve gerekli temizlik maddeleri ile leke silme işlemi yaptığınızda en zorlu lekelerde bile tay tüyü kumaşlarla başarılı olabilirsiniz.

Sizler için daha önceden hazırladığımız koltuk döşeme kartelaları konumuza buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı