Laminat Parke Ölçüsü Nasıl Alınır?

Laminat Parke Ölçüsü Nasıl Alınır?

Laminat Parke Ölçüsü Nasıl Alınır?

Aslında çok da zor olmayan bu laminat ölçüsü alımını sizlere en kısa biçimde uzun kenar ile kısa kenarın çarpımı olarak tanılandırabiliriz. Tabiki sadece bu kadar kısa bir hesaplama ile laminat parke ölçüsü alınmaz. Laminat parke firmalarının hepsi birbirinden farklı bir hesaplama ile fiyatlandırma da bulunmaktadırlar. Bu fiyatlandırmaların farklılık göstermesi de tabiki sizlerin kafasını karıştırmaktadır. Laminat parke ölçüsü nasıl alınır? Bazı firmalar alanın ölçüsünü net bir şekilde alırken yukarıda belirttiğimiz gibi kısa kenar ile uzun kenarın çarpımı şeklinde, ziyan olan parçaların masrafını fiyata dâhil etmezler. Fakat bazı firmalar ise bu durumdan yararlanmaktadırlar.

Ortaya çıkan ziyanı da fiyata dâhil ederek size bir fiyat belirtirler. Laminat parke ölçüsü nasıl alınır sorularınıza yönelik; Kimi firmalarda süpürgelik, kapı önü çitası gibi ek malzemeleri sizin önünüze sürerek bunlara da bir fiyatlandırma yaparlar. Kimi firmada bu tarz küçük çaplı aparatları hiç fiyata dâhil bile etmezler.

En çok sorulan sorulardan laminat parke ölçüsü nasıl alınır sorunuza cevap olarak en çok ölçüm alırken kullanılan fiyatlandırma; yukarıda belirttiğimiz gibi zayiatlarında hesaplanarak, aparatların hepsi fiyatın üzerine eklenerek oluşturulan fiyatları kullanmaktadırlar. Büyük alanların laminat parke döşenmesi işlemin de zannedildiği gibi daha çok kar etme gibi bir durum yoktur. Firmalar tam tersine küçük alanların laminat parke kaplamasını yaparken büyük alana oranla daha fazla kar elde ederler. Şimdilik sorularınızla ilgili cevaplarımızı yukarıda yazmış bulunmaktayız. Umarız sizin için yeterli olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.