Banyo

Küçük Banyolar İçin Alternatif Çözümler

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz. Küçük alanlar için etkili dekorasyon fikirlerini sizlere sunmaya büyük bir hızla devam ediyoruz. Bu makalemizde sizlere küçük alana sahip banyolar için alternatif çözümlerden bahsedeceğiz. Arkadaşlar dekorasyon öyle bir şey ki, yapacağınız en küçük dokunuş bile tamamen değişmiş havası yaratmak için yeterli olabilir. Gelin bakalım küçük banyolar için nasıl bir dekorasyon tarzı uygulayabiliriz?

Eğer banyo alanınız küçükse ve dekorasyon yapıp güzel görünmesini istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey tüm eşyaların minimal olmasını sağlamak. Nasıl mı? Lavabo, küvet veya duşakabin, dolap gibi ürünler olabildiğinde küçük olmalı. Mesela 40 cm genişliğinde bir lavabo yerine 15 cm genişliğine bir lavabo, 100 cm genişliğinde bir dolap yerine 50 cm genişliğinde bir dolap kullanabilirsiniz.

Dolap seçimi yaparken düz kapaklı dolapları sakın küçük banyolara yerleştirmeyin. Eğer banyonuz küçükse seçecek olduğunuz dolap kesinlikle raflı ve çekmeceli fonksiyonel bir dolap olmalı. Çünkü kapaklı dolaplar hem içerisine fazla eşya almaz hem de fonksiyonel değildir. Fakat raflı çekmeceli dolaplar, çok daha fazla eşya alır ve fazla yer kaplamaz.

Dolap koymak istemiyorsanız banyo duvarları sizin bu noktada çarenizi üretecektir. Duvarları raflarla donatmak sizin işinize yarayacaktır. Üst kısımlara ekleyeceğiniz raflar sayesinde hem ilginç bir görüntü hem de kullanışlı alanlar oluşturabilirsiniz.

Aydınlık alanlar her zaman daha geniş görünür. Eğer banyonuz küçükse ve ışık seviyesi de yetersizse bu durumda baskıcı ve boğucu bir ortam olacaktır. O yüzden ışıklandırmasını iyi yapın. Banyonuza derinlik katmak için köşelerden aydınlatma tercih edebilir, bu sayede daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca banyo renginizin de beyaz harici bir renkte olmaması gerekiyor. Gri, siyah tonunda kapalı renkler banyoyu daha da dar gösterecektir.

Duşakabin seçerken ise cam ve şeffaf olan duşakabinleri seçin. Şeffaf camlı duşakabinler ortamı yine geniş gösterecek, boğucu bir alan oluşturmayacaktır.

Küçük alana sahip banyo dekor etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü ürün seçeneği düşüktür ve çok dikkatli davranılması gerekir. Geniş alanda yapılan bir hata pek göze batmaz fakat küçük alanlarda yapılan hatalar sürekli göz önündedir. Bu sebepten dolayı kesinlikle hata yapmamaya özen gösterin ve olabildiğince sade bir dekorasyon uygulaması yapın. Çünkü küçük alanlarda sadelik her zaman daha hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.



Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı