Dekorasyon Fikirleri

Kitaplık dekorasyonları

İnsanlar alışkanlıklarına sıkı sıkaya bağlı olan canlılardır. İnsanlar var olan alışkanlıklarına göre hayatlarının her alanında düzenleme yapmakta ve bu alışkanlıklara göre hayatını şekillendirmektedir. Kitap okuma alışkanlığı da buların başında gelmektedir. Kitap okuma alışkanlıklarına sahip olan insanlar kitaplarına oldukça özen gösterir ve her daim kitaplarını görmek isterler. Bu tür insanlar kitaplık yapma konusunda oldukça heveslidir. Hem böyle alışkanlıkları olan insanlar hem de kitaplık seven kişiler evlerinin bazı kısımlarını kitaplıkla dekore etmektedirler. Kitaplıklar genellikle solanlarda kullanılsa da kişiler isteklerine göre çalışma odalarına ya da yatak odalarında da kitaplıkları kullanabilirler. Kitaplıklar evin içerisine oldukça güzel bir hava katmaktadırlar. Duvarı tamamen kaplayan kitaplıklar hem dekoratif amaçlı kullanılabilirsiniz hem de kitaplarınızı düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu kitaplıkları sadece kitaplarla değil dekorasyon amaçlı kitaplık ürünleriyle de tamamlayabilirsiniz.

Kitaplıkların üst raflarına ulaşmak için tarz olan merdivenler de kullanılabilir. Ya da merdiven kullanmak istemeyen insanlar puf gibi bir takım şeyleri de kitaplığın yanına koyabilirler.

Kitaplık dekorasyonları

Keyifli bir okuma alanı yaratma

Kitaplıklar insanlara okuma hevesini tekrara tekrar yaşatırlar. Bu nedenle kitaplığın yanına bir okuma alanı oluşturmak çok daha güzel bir ortam oluşturacaktır. Örneğin yumuşak bir berjer edinip kitaplığa yakın bir yere koyabilirsiniz. Tabi ki berjer renginizi kitaplık ya da alanda bulunan diğer mobilyalara uyacak şekilde seçmeniz bir bütünlük yaratacaktır. Çay ya da kahveyle kitap okumanın verdiği eşsiz tadı herkes bilir. Bunun için de kahve ve çayları kitap okurken içmek için küçük bir sehpa da kullanılabilir. Bu sehpanın üzerine ortamla alakalı bir takım objeler koyulabileceği gibi mumlarla da güzel bir alan oluşturulabilir. Kokulu mumlar kitap okurken insanlara oldukça huzur verir. Bu nedenden dolayı mumları sadece sehpa üzerinde değil kitaplığın raflarında ya da berjerin yanında da kullanılabilirsiniz. Berjerin yanında kullanılması için büyük ve geniş olan mumlar daha kullanışlı olacaktır. Ayrıca berjerin yanına bir dergilik de kullanabilir. Amaç zaten bir okuma alanı yaratmak olduğu için dergilik de oldukça yerinde bir karar olacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı