Dış Mekan

Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yazın insanlara verdiği enerji ve canlılık kesinlikle çok farklıdır. Yaz aylarında insanlar kendilerini daha enerjik ve daha canlı hissederler. Fakat mevsimler sürekli olarak değiştiği için yazın o enerjikliğini her zaman yakalamak mümkün değildir. Bu aşamada evlerimizin en güzel köşelerinden biri olan kış bahçeleri devreye girmektedir.

Evlerde yer alan özellikle balkon ve terasların doğru mobilyalar ve doğru teknikler ile dizayn edilmesi halinde yazı ayağınıza getirecek kış bahçeleri elde etmeniz mümkündür. Balkonların ya da terasların camlarla ya da pencereler ile birlikte kapatılmasının ardından soğuğun engellenmesi sayesinde, kışın bile balkon keyfi yapmak mümkündür.

Kış Bahçesi Mobilyaları Nasıl Seçilmelidir?

Kış bahçesi için alınacak mobilyalar tamamen kişilerin zevklerine, evlerinin konumuna ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Küçük balkonlar için daha çok boyut olarak ve ebat olarak küçük eşyalar seçilmesi gerekir. Aynı zamanda az eşya seçimi de hareket alanının kısıtlanmaması açısından çok önemlidir. Küçük balkonlarda genellikle masa, sandalye ya da daha çok sedir tercih edilir. Bu sayede çok az eşya ile ihtiyaç karşılanmış olunur.

Kış Bahçesi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Teraslar da ve büyük balkonlar da ise tamamen tercihe bağlı olarak birçok farklı eşya ile birçok konsept yapılabilir. Büyük koltuk takımları, yemek masaları ve yastıklar ile güzel ortamlar oluşturulabilir. Bunun yanı sıra büyük ve çok çeşitli saksılar ile koyulan bitkiler de aynı şekilde kış bahçenize çok güzel bir hava katacaktır.

Kış Bahçenizin Isıtılması

Kış bahçelerinin temel amacı kışın balkonda geçirilecek güzel zamanlar olduğu için buraları ısıtmak da oldukça önemlidir. Genellikle balkon ve teraslar da kalorifer sistemi olmadığı için burayı ısıtmanın farklı yollarını bulmak gerekmektedir. Bu amaçla seçilebilecek en güzel ürünler ise elektrik ile çalışan ısıtıcılardır. Hem daha konforlu, hem de daha estetiktir. Bu anlamda yapılacak tercihler ile dekorasyonunuzu büyük oranda tamamlayabilirsiniz.

Gerekli sıcaklık sağlandıktan sonra kışın bile tıpkı yazın olduğu gibi balkonlar da ve teraslar da zaman harcayabilirsiniz. Yazın bütün pozitifliğini kışın da kış bahçeleri sayesinde her zaman yaşayabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı