Genel

Giyinme odası

Giyinme odaları, kıyafetlerin dolaba sıkıştırılmasına son veren bir kurtarıcı görevi üstlenmektedirler. Giyinme odası kıyafetlerin üst üste birikmesini engeller ve çok daha derli toplu bir ortam yaratmaya yardım eder. Oldukça kişisel bir alan yaratan giyinme odalarında elbiseden kazağa her ürününüzü kolayca muhafaza edebilirsiniz. Giyinme odalarının doğru bir şekilde oluşturulması gerekli olan tüm yerleri açarak ihtiyacınız ve hatta daha fazla alan kullanmanızı sağlayacaktır. Giyinme odalarınızın kullanışlı olmasına özen göstererek dekore ederken tarzınızı da kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Giyinme odalarında en etkili ve olmazsa olmaz denilecek unsuru hiç şüphesiz aynadır. Aynalar evin her alanında kullanılarak ferah bir ortam yaratılmaktadır. Bunu giyinme odasında da uygulayarak alanınızı daha aydınlık, ferah ve geniş gösterebilirisiniz. Bunun yanı sıra oda içinde büyük bir boy ayası kullanabileceğiniz gibi aynalı kapaklara sahip dolapları da kullanarak ortamınıza ferah bir hava katabilirsiniz. Giyinme odaları evin diğer alanlarına nazaran daha küçük oldukları için aynanın yanı sıra farklı yöntemlerle de alanınızı ferahlatabilirsiniz. Bunun için duvarlarınızı koyu renktense açık ve parlak renklere boyamalısınız. Böylece hem alanınızı geniş gösterebilirsiniz hem de kıyafetlerinizin her detayını daha iyi bir şeklide görebilirsiniz.

Kullanacağınız mobilyalar oldukça fonksiyonel olmalıdır. Yeteri kadar depolama alanı olan mobilyalar seçmek kıyafetlerinizi saklamanız için daha uygun olacaktır.

Giyinme odası

Dağınıklıklara son verin

Giyinme odasının asıl amacı sıkış tepiş olan eşyaları düzenli bir hale getirmek ve mevcut dağınıklıklara son vermektir. Bu nedenden dolayı da kıyafetlerinizi, ayakkabı ve çantalarınızı sistemli bir şekilde yerleştirmeniz gerekmektedir. Mesela tişörtlerinizi renklerine göre asarak ya da katlayarak muhafaza ederseniz kullanacağınız zaman aramaya gerek duymadan bulabilirsiniz. Bu durumda dağınıklığın oluşmasına engel olacaktır. Kıyafetlerinizi asarken sadece renge göre değil türüne göre de ayırt edip saklamanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak ceketlerin tişörtlerle aynı yerde olması karışıklığa sebep olabilir. Bu nedenden dolayı ceket ve montları bir arada tişörtleri bir arada, kazakları ve diğer türdeki kıyafetleri de kendi içerisinde bir yere koymak oldukça düzen yaratacak ve dilediğiniz kıyafete anında ulaşmanızı sağlayacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı