Dekorasyon Fikirleri

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evlerin genişlemesi ile birlikte artık giyinme odalarını yatak odalarından ayırarak, ayrı bir alana taşımak son derece kolaylık sağladı. Yerden tasarruf ederek, ayrı bir odada kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ve aksesuarlarınızı barındırmak düzen açısından da sizlere kolaylık sağlayacaktır. Giyinme odanızı dekora etmek gerekli olan düzeni sağlamak açısından son derece önemli bir etkendir. Seçtiğiniz mobilyalar, dizayn yerden tasarruf etmek isteyenlerin titizlikle düşünmesi gerekir.

Seçtiğiniz dolabın modelinden, büyüklüğüne, raflardan, çekmecelere kadar her detayı düşünmek gerekmektedir. Özellikle de seçilen eşyalar odanın genişliğine, büyüklüğüne uyacak şekilde tercih edilmelidir.

Giyinme Odasında Kıyafet Dolabı Tercihi

Bir giyinme odasının olmazsa olmaz eşyası kesinlikle giyinme dolaplarıdır. Giyinme odanızın büyüklüğüne göre seçtiğiniz dolaplar eşyalarınızı saklayacağınız araçlar olduğu için estetik görüntüsü dışında fazla eşya da alıyor olmalıdır. Özellikle kendi kıyafetlerinize göre dolap seçimi yapmak ya da bu dolabı kendiniz yaptırmanız sizin için en doğru tercihi sağlayacaktır.

Seçtiğiniz dolapta ki raf ve çekmece sayısı çok önemlidir. Askıya astığınız kıyafetlerin yanı sıra katlayarak saklayacağınız kıyafetleriniz içinde yeterli alan olmalıdır. Aksesuarlar, ayakkabı ve çantalar için özel olarak tasarlanan dolaplar sayesinde de daha düzenli bir sistem kurabilirsiniz.

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Giyinme Odasında Ayna Tercihi

Giyinme odasında ayna olması kombinleriniz açısından da önemlidir. Özellikle makyaj masası barındıracak kadar büyük olan odalar da ayna mutlaka olmalıdır. Ayna kullanarak odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Özellikle küçük odalara sahip olanlar tavana, duvarlara ayna takarak odanın daha geniş gözükmesini sağlayabilir. Bu sayede hem oda da daraltıcı bir hava olmaz hem de içerisi ferah gözükür. Odanın her yerinde ayna olmasından rahatsız olanlar ise giyinme odasında kesinlikle bir boy aynası bulunmalıdır. Giyindiğiniz kombinlere bakmak için seçtiğiniz ayna dışında ise aksesuar tercih ederken ve aynı zamanda makyaj yaparken kullanmak içinde aynanız olmalıdır. Aynalarınızı dümdüz seçmek yerine onları daha, estetik ve dekoratif seçmek ise odanıza işlevsellik dışında aynı zamanda estetik de katacaktır. Hem işlevsel hem de dekoratif ürünler seçmek maliyet olarak da iki yükten kurtulmanızı sağlayacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı