Dış Mekan

Evinizin Terasını Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Teras; yaşadığınız şehrin mevsimine göre değerlendirebileceğiniz balkondan bir tık daha ferah olan bir alandır. Terasınızı büyüklüğüne ve ihtiyacına göre mevsim şartlarını da göz önünde bulundurarak dekore edebilirsiniz.

Eğer çoğunluklu olarak soğuk havanın hakim olduğu bir şehirde yaşıyorsanız kapalı olarak kullanabilir, kış bahçesine çevirebilir hatta şömine ile otantik bir hava katabilirsiniz. Ancak mevsimsel olarak çok fazla yağış almayan güneşli gün sayısı çok olan bir şehirde yaşıyorsanız büyük, ağaçlı ve güneşe dayanıklı bitkiler, onlara özel ışıklandırmalar büyük dev minderlerle dekora edip keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kapalı terasınız için soğuğa dayanıklı mobilyalar, soğuk geçirmez camlar kullanarak dekorasyonunuza başlayabilirsiniz. Büyük yumuşak battaniyeleri koltukların üzerine bırakıp hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca mini bir bar yapıp salep, kahve çay hazırlayacağınız bir köşeniz olursa da sıcak bir görüntüye sahip olacaktır.

Açık terasınız için ise üstte belirttiğimiz önerilere ek olarak güneşli gün sayısı göz önüne alınırsa şemsiyeye de yer verebilirsiniz. Ayrıca yaz konsepti ağırlıklı olacağı için kullanacağınız renkler açık tonlarda olabilir ve teras büyüklüğünüze uygun bir salıncağı da dekorasyonunuza ekleyebilirsiniz.

Evinizin Terasını Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Teras Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Alanın büyüklüğüne ve mevsim şartlarına göre terasınızda çokça canlı çiçek kullanmanızı öneririz. Çiçekler hem size enerji verecektir hem de yapay çiçektense canlı çiçek kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca çiçekler için seçeceğiniz saksılarda da dekorasyonunuzu tamamlayıcı öğelerdir.

Hatta kendin yap projelerinin çok yaygın olduğu bu dönemlerde saksılar için palet ya da meyve kasalarını kullanabilir, dekorasyonunuza uygun boyayarak maliyeti de düşürebilirsiniz. Kendiniz yaptığınız için de ayrıca keyif almış olursunuz.

Zamansız Teras Dekorasyonu

Kullanacağınız terası kullanım süresine göre de dekore etmeye dikkat etmenizi öneririz. Eğer uzun süre kullanacaksanız kapalı ya da açık teras fark etmeksizin mevsim şartlarına uygun ve dayanıklı ürünler seçmelisiniz. Ayrıca kullanım sıklığı da seçeceğiniz dekorasyon ürünlerinin kalitesini belirleyecektir.

Terasınızı uzun süre kullanmayı planlasanız bile yılın trendlerine göre değişiklik yapmak isterseniz ilk tercihinizi kılıfları kolay değiştirilebilir minder ve her dekora uygun olabilecek çiçeklerden yapmanızı öneririz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı