Dekorasyon Fikirleri

Evinizde Yer Alan Merdivenleriniz İçin İlginç Dekorasyon Önerileri

Günümüzde dekorasyon daha önceden olduğu gibi büyük alanlarda değil minik bir tezgah üstünde, duvar ya da atıl bir bölgede bile yapılmaktadır.

Oda, mutfak ve balkon gibi alanlar dekora edilebilirken peki evinizde üst kata çıkmak ve inmek için kullandığınız, odaları ve mekanları birbirlerine bağlayan merdivenler dekore edilebilir mi? Biz bu yazımızda size evlerde bulunan merdivenlerin yapı ve büyüklüklerine göre dekorasyon fikirleri vermeye çalışacağız.

Öncelikle evinizin içinde bulunan merdivenlerinizin alt kısmı boş ise o boş görüntüyü ortadan kaldırıp orayı da bir oda haline çevirip atıl malzemelerinizi koyabileceğiniz bir alana çevirebilirsiniz.

Evinizde zaten böyle bir alan var ise yine boşluk kısmına raflar ekleyerek kitaplık haline dönüştürebilir, merdiven alanınız genişse oturulabilecek bir seki yapıp kitap okuma köşesi elde edebilirsiniz. Hatta sekilerinizi kendiniz paletten yaparak maliyeti de düşürebilirsiniz.

Ayrıca Merdiveninizin alt kısmında ya da yanlarında duvar var ise çerçeveler içerisinde fotoğrafları asarak anı köşesine dönüştürebilirsiniz, farklı boylarda aynalarla da alana derinlik katabilirsiniz.

Önerilerimizde de yer verdiğimiz gibi dekorasyonlarınız için kullanacağınız nesneleri satın alabileceğiniz gibi kendin yap ile üretebilirsiniz.

Evinizde Yer Alan Merdivenleriniz İçin İlginç Dekorasyon Önerileri

Ev İçerisinde Yer Alan Merdivenlerde Nasıl Halı Kullanılmalı?

Ev içerisinde iki katı birbirine bağlayan merdivenlerde halı kullanacaksanız evin konseptine ve merdiven yapılırken kullanılan malzemeye göre seçmelisiniz.

Merdiveniniz beton ya da mermer gibi bir malzemeden yapılmış ise ve bulunduğunuz şehrin kış mevsimi ağır ise kalın bir halı ile döşenmeli ve kaymaması ya da düşülmemesi için de gerekli önlemler alınmalıdır.

Eğer merdiveniniz ahşap malzemeden yapıldıysa kalın halılar yerine ince halılar ya da kilimlerle merdivenlerinizi dekore edebilirsiniz.

Ayrıca temizliği kolay malzeme tercih etmeniz hijyen açısından da önemli olacaktır.

Merdivenlerinizi Boyayarak Nasıl Dekora Edebilirsiniz?

Öncelikle merdiveniniz yapılırken kullanılan malzemeye ve evinizin dekorasyonuna göre bir renk ve boya türü seçmelisiniz. Ardından merdivenleri ve tırabzanları düz renge mi boyayacaksınız yoksa çeşitli görseller şekiller verecek misiniz buna karar vermelisiniz.

Ardından Merdivenin etrafında boya bulaşabilecek halı, kilim gibi tüm malzemeleri kaldırıp merdiven ve tırabzan yüzeylerinde çivi, raptiye gibi malzemeler var mı kontrol etmelisiniz. Var ise söküme geçip boyamaya başlayabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı