Ev Dizayn Örnekleri 2019

Ev Dizayn Örnekleri 2019

Herkes evinin güzel görünmesini ister. Evi güzel göstermenin tek yolu vardır oda dekor uygulamaları gerçekleştirmek. Yaratıcılığa bağlı olarak farklı dekor uygulamaları geliştirilebilir. Günümüzde birçok dekor tarzı bulunmaktadır. Modern tarz, klasik tarz, avangard tarz, retro tarz v.s… Bu dekor tarzlarından herhangi birini ele alarak evinizin içerisinde hemen işe koyulabilirsiniz. Peki nereden başlayacaksanız? Evi dizayn etmek için neler kullanacaksanız? Örnekler yazının altında yer almaktadır. Açıklamalar ev dizaynında size yardımcı olacaktır. O yüzden okumadan geçmemenizi tavsiye ediyoruz 🙂

Renkler

Ev dizayn ederken en önemli konulardan biri renklerdir. Öyle ki renkler evin temel yapı taşları olmaktadır. Eşyalarınız ne kadar kaliteli, ne kadar görünüş itibarıyla güzel olurlarsa olsunlar renk uyumsuzluğu söz konusuysa kesinlikle eşyalarınızın güzelliği de modernliği de arka planda kalacak ve göz yorgunluğu sebebiyle daralmalar başlayacaktır. Bu yüzden ilk işiniz birbirine uyumlu renkleri araştırıp, evde kullanacağınız renkleri tercih etmek.

Dekor Tarzı

Renklerin ardından dekor tarzını belirlemelisiniz. Tarz belirlemeden nasıl renk belirleyelim derseniz. Uyumlu renkleri ele alacaksınız. Direkt bunu kullanacağım demeyeceksiniz. Dekor tarzınızı modern, klasik, avangard gibi dekor tarzlarına bakarak belirleyebilirsiniz. Eğer modern tarz dekorasyon tercih ettiyseniz uyumlu renklerden canlı renkleri, klasik tarz tercih etmişseniz ağır ve sade renkleri, avangard tercih etmişseniz iddialı ve abartılı renkleri tercih etmelisiniz.

Oda Büyüklüğüne Göre Eşya Seçimi

Eşyalarınızı alırken odanın büyüklüğünün büyük önem taşıdığını unutmayın. Ne çok boş bir oda ne de çok dolu bir oda güzel görünmez. Bu yüzden odanızın ölçülerini alın ve %30’luk bölümü boş kalacak şekilde dekor uygulaması yapın. Yani odanızın %70’i dolu olacaktır. Bunu şu şekilde örnekleyebiliriz. 25 metrekare bir oda içerisinde yaklaşık 17.5 metrekare dolu, 7.5 metrekare ise boş kalacaktır. Dekor uygulamanızı buna göre uygulamanız hem oda ferahlığı hem de güzel görünüm için uygun olacaktır.

Uygun Fiyat – Yüksek Kalite Tercihi

Eşyalarınızı veya dekor ürünlerini seçerken kesinlikle fiyatı yüksek bu kalitelidir veya düşük bu kalitesizdir diye sınıflandırmayın. Görünüş açısından güzel olan ürünün sağlamlığını zaten elinize aldığınız anda hissederseniz, gerek konfor gerek sağlamlık açısından uygun bulmuşsanız görüntüsü de güzelse fiyatına aldanmaksızın alabilirsiniz. Yüksek fiyatlı ürünlerin çoğu görünüş olarak mükemmel dursa da kalite ve hissiyat bakımından düşük fiyatlı ürünlerle neredeyse aynı seviyededir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.