Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonunda Olmazsa Olmaz Parçalar

Ev dekorasyonunda kullanılan parçaların hangi boyda, desende ve renkte olduğu her aile için değişiklik göstermektedir. Fakat, ev dekorasyonunda olmazsa olmaz parçalar denildiğinde evin havasını değiştiren parçalar aynıdır. Evler, çoğu vaktimizi birlikte geçirdiğimiz ortak yaşam alanımızdır. Nitekim bu alanı güzel yaşanılır kılmak da bizim elimizdedir. Bu noktada yaşam alanımızı güzel kılarken bazı fikirlere ihtiyaç duyabiliriz. Çünkü doğru eşyaları doğru yerde kullanmak evinizi daha ferah kılacaktır. Evlerde güzel bir dekorasyon elde edilmek istenirken bazen yaşam alanları daralabilir. Bu noktada her parçayı yerinde ve dozunda kullanmak gerekmektedir. İşte, ev dekorasyonunda olmazsa olmaz parçalar;

Bitkiler

Bitkiyi, dekorasyondan çok ev alanınızda ihtiyaç duyduğunuz bir doğallık olarak düşünebilirsiniz. Oturduğunuz evin herhangi bir bahçesi yoksa evinizin bir alanını bitkilere ayırarak kendinize daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bitkiler türlerine göre farklı özellikler taşımaktadır. Fazla güneş ihtiyacı olan ya da olmayan, havadaki karbondioksiti yok eden türde bitkiler arasından evinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz balkonunuzu da bitki alanı olarak kullanabilirsiniz. Fazla güneş ihtiyacı duyan bitkiler için güzel bir seçenek olacaktır.

Ev Dekorasyonunda Olmazsa Olmaz Parçalar

Sanat Eserleri

Ev dekorasyonunuzda kullanacağınız tablolar ile evinize ayrı bir hava katarak daha canlı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Tabloları, el yapımı bir sanatçı eseri ya da herhangi bir yerden alacağınız eser olarak seçebilirsiniz. Size hangisi daha anlamlı ve hoş geliyorsa tercihinizi o yönden yana yapmalısınız. Ayrıca ev dekorasyonu ile uyumlu tabloların yanına bitki koyarak evinizin bir köşesinde canlı bir alan oluşturabilirsiniz.

Gösterişli Aynalar

Aynalar, odalara farklı bir hava katan parçalardır. Boydan bir ayna alarak bunu yatak odanızda kullanabilirsiniz. Altın ya da bakır tonunda uzun bir boy aynası ortamı oldukça şık gösterecektir. Aynanın olduğu kısmın önüne şık bir kilim sererek o bölgeyi daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

Abajur ve Objeler

Ev dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelen parçalar arasında abajur ya da objeler gelmektedir. Evinizle uyumlu objeleri evinizin farklı alanlarında kullanarak ortamı hareketlendirebilirsiniz. Abajuru ise yatak odanızda kullanmanız daha uygun olacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı