Genel

Ev Dekorasyonunda Eşyalar Nasıl Yerleştirilmelidir

Eviniz için gerekli yapı düzenlemeleri yaptınız veya eviniz için istediğiniz mobilyaları aldınız. Ancak nasıl yerleştirileceğine bir türlü karar veremiyorsanız şimdi sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Evin genel düzeni, eşyaların yerleri, TV ünitesinin konumlandırılması gibi durumları doğru şekilde yaparsanız evinizde daha rahat ve ferah bir ortam yaratmış olursunuz. Bunun için vereceğimiz tavsiyelere dikkat etmeniz, ev ortamınızı hoş hale getirmenizde fayda sağlayacaktır.

Salon

Salonu ne amaçla kullanacağınızı düşünmelisiniz. Misafir ağırlamak için mi yoksa kendi keyfiniz için mi kullanmak istiyorsunuz? Bunu belirledikten sonra televizyonunuza göre eşyalarınızı 3 metre uzağa yerleştirirseniz harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Eğer eviniz yeterli genişlikteysemobilyalarınızla diğer eşyalarınız arasına 2,5 metre mesafe koyarsanız hoş bir ortam elde edersiniz. Eğer eviniz daha büyük genişliğe sahipse yine bu mesafeye gözetmeniz önemlidir. Daha büyük mesafeler koymamalı ve 2,5 metre hesabını dikkate almalısınız. Salonda dolaşırken rahatlığınızı göz önünde bulundurup hareket alanını kısıtlamayacak şekilde eşya yerleştirmesi yapabilirsiniz. Ve en önemli kriter ise simetridir. Salonunuzun solu ve sağının orantılı olmasına özen göstermelisiniz. Sehpalar da koltuklara yakın konulmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Eşyalar Nasıl Yerleştirilmelidir

Banyo

Banyo seçimlerinde en önemli seçim duşa kabinlerdir. Eğer açısal duşa kabinler seçerseniz banyonuzda daha geniş bir görüntü meydana getirmiş olursunuz. Eğer köşelere eşya yerleştirirseniz de banyo daha büyük ve daha geniş görünür. Banyo fayansları ile eşyaların renginin uyumlu olması da çok önemlidir.

Mutfak

Mutfak düzenlemesi çok önemlidir. İşe raflarla başlamak gerekir. En çok kullanılan eşyaların en kolay ulaşılabilir yerde olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer köşelere yerleştirdiğiniz eşyalara dikkat ederseniz yine banyo da olduğu gibi mutfağınız da daha büyük görünecektir ve daha kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz.

Yatak Odası

En çok vakit geçirdiğimiz yerlerden birisi yatak odasıdır. Bu nedenle buranın düzeni çok önemlidir. Kapının olduğu alanları boş bırakmalısınız. Yatağınız da en büyük duvarın olduğu yere yerleştirilmesi gereklidir.

Çocuk Odaları

Çocukların çalışma alanını büyük tutarsanız ona çalışması için gerekli enerjiyi vermiş olursunuz. Eğer bir yatak yerleşmesi yapacaksanız bunun kapının karşısında olmamasına dikkat etmelisiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı