Püf Noktalar

Duvar kâğıdı kullanımı

Duvar kâğıtları her yıl ev dekorlarında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Hiçbir zaman popülaritesinde eksilme olmayan duvar kâğıtları dekorasyonun en can alıcı kısmıdır. Tek bir duvarda kullanılan duvar kâğıtlarıyla dahi mekân tamamen farklı bir havaya kavuşabilir. Sıkıcı ve sade ortamlarda kullanılan doğru bir duvar kâğıdı ortama canlılık katmaktadır. Duvar kâğıtları genellikle oda içerisinde bir duvara uygulanmaktadır. Fakat bu kullanıcılara göre oldukça değişen bir durumdur. Çünkü tek bir duvarda duvar kâğıdını kullanabileceğiniz gibi odanın tüm duvarlarında, duvarın küçük bir bölümde ve hatta tavanda dahi kullanabilirsiniz.

Duvar kâğıdı kullanımı

Duvar kâğıdı skalası ise oldukça geniştir. İlk olarak tek renkli ve desensiz duvar kâğıtlarıyla başlayabiliriz. Bu duvar kâğıtları sade fakat uyum arayan insanlar için oldukça uygundur. Bu düz duvar kâğıtlarının kullanılması mekâna ayrıca bir gösteriş getirmemesine rağmen odada bir bütünlük yaratır. Bu nedenle ortamda daha estetik bir görsel ortaya çıkmaktadır. Tabi ki düz ve tek renkli olan bu duvar kâğıtlarının bir bütünlük yaratması için doğru bir seçim yapmak gerekmektedir. Odanızın duvarlarında kullandığınız boya rengi ve diğer tüm mobilyalar seçeceğiniz duvar kâğıdı için büyük önem taşımaktadır. Ancak bu şekilde bir uyum yakalanabilir. Bazı kesimler tarafından zıt renklerin birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan uyum çok sevilmektedir. Örneğin sizlerde duvarınızda kullandığınız boya rengini ve duvar kâğıdı rengini zıt renklerden seçerek farklı bir uyum yaratabilirsiniz. Düz duvar kâğıtlarının yanı sıra çiçek desenlilerden taşlı ya da tüylü duvar kâğıtlarına kadar onlarca seçenek mevcuttur.

Duvar kâğıdı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Duvar kâğıdı seçerken ilk olarak yukarda da değindiğimiz gibi eşya ve duvar renklerinize uygun renklerde duvar kâğıdı kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra kir ve leke tutmayan, ayrıca kolay temizlenebilir duvar kâğıdı seçmeye özen gösterin. Bu sayede kir oluşumunda daha az uğraş sonucu temiz bir görüntü oluşur. Ayrıca duvar kâğıtlarının çok fazla silinmesi sonucu ortaya çıkan yıpranma ve solmalar daha az miktarda oluşur. Bu durum da duvar kâğıdınızı tekrar tekrar değiştirmenizi engeller.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı