Genel

Duvar Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

Duvar Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ev dekorasyonu yapılırken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kesinlikle duvarlardır. Duvarın şık olması, dekorasyonun ferah görünmesi açısından önemli bir konudur. Duvar, odanın görünüşündeki en temel husustur. Oda içinin çok güzel dekor edilmesinin yanında kötü bir duvar dekoru, bütün dekorasyonun kötü görünmesine sebep olacaktır. Bu yüzden duvarların, tavanın ve zeminin uyumlu bir şekilde dekore edilmesi gerekir. Duvar dekorasyon uygulaması adına öneriler sunmak okurlara faydalı olacaktır. 

 Dekorda Stil Belirlenmelidir

 Duvar dekorasyonu yapılırken ilk yapılması gereken konu, dekorun stilini belirlemektir. Dekorasyon uygulamasında boya kullanılacaksa, klasik stil dekorasyonları için retro renkler kullanılabilir. Bunun yanı sıra dekorasyon planlamasında modern bir stil kullanılacaksa, kesinlikle pastel ve canlı renkler kullanılmalıdır. Örnek olarak siyah- kırmızı- beyaz tonlamaları ile yapılan oda dekorasyonunda, duvar rengi de bunlara uygun olmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken en mühim konu ise; tonlamaların doğru bir biçimde kullanılmasıdır. Örneğin; yüzde 70 beyaz, yüzde 30 siyah ve yüzde 10 kırmızı renklerini kullanmak, odanın duvar dekorasyonu için oldukça doğru bir karar olacaktır.

 Tavan – Duvar – Zemin Üçlemesinin Uyumlu Dekore Edilmesi

 Tavan- duvar- zemin üçlemesinin gözden kaçırılmaması ve uyumlu bir şekilde dekore edilmesi gerekir. Yalnızca duvar dekorasyonu ile dekorasyonun tamamlanması mümkün değildir. Bundan ötürü tavan rengi, halı veya parke rengi ve duvar renginin bir arada uygun bir şekilde kullanılması gerekir. Tavanın beyaz ya da açık tonlar ile boyanması ile duvarların daha uygun dekore edilmesine olanak sağlayacaktır. Siyah- beyaz ve gri tonlamaları ile bu üçlemenin uygun bir şekilde tamamlanması mümkün.

Duvar Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

 Boyanın Kaliteli Alınması

 Duvar dekorasyonunda kullanılacak olan boyanın kalitesi oldukça önemli bir konudur. Boyanın kalitesinin en üst seviyede olmasıyla beraber dekorasyonun en şık biçimde tamamlanması mümkün olacaktır. Kalitesiz boya seçimi, zamanla yerini kötü bir görünüme yerini bırakacaktır. Bu kötü görünüm ile karşılaşmamak için, paraya kıyarak boyanın kaliteli olanı alınmalıdır. Duvar dekorasyonu için, boyanın önemi oldukça fazladır. Kaliteli boya hem uzun seneler boyu kullanılabilecek hem de temizlemesi kolay olacaktır. Bundan ötürü kaliteli boya tercihi yapmak çok önemli bir husustur. 

Duvar Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020
Etiketler

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı