Duvar Dekorasyon Fikirleri 2019

Duvar Dekorasyon Fikirleri 2019

Evinizde herhangi bir odanın dekorasyonunu yapıyorsanız bu odada ki en önemli alanlardan biri kuşkusuz duvarlardır. Duvarlar, odayı gösteren en temel unsurlardır. Oda içini ne kadar güzel dekor ederseniz edin, eğer odaya uyumsuz dekor uygulaması yapılan duvarlara veya tavana sahipseniz hiçbir şey anlam ifade etmeyecek, duvarlar dikkat çekecektir. Bu yüzden duvar dekorasyonunu yaparken birçok şeye dikkat etmelisiniz.

Dekor Tarzınızı Belirleyin

Dekor tarzınızı belirlemek duvar dekorasyonu yaparken ilk yapmanız gereken şeydir. Boya kullanacaksanız, klasik tarz dekorasyonlarda daha çok retro renkler kullanmaya özen gösterin. Eğer modern tarz bir dekorasyon uygun görüyorsanız kesin suretle canlı renkler kullanmalısınız. Kırmızı – siyah ve beyaz renkte bir oda dekoru yapılmışsa duvarda da yine bu canlı renkler bir arada kullanılabilir. Tabi bu hususta hangi rengin hangi oranda kullanıldığı olacaktır. %70 beyaz, %20 siyah, %10 kırmızı renk kullanmanız odanızı çok güzel bir görünüme dahil edecektir.

Eğer boya yerine duvar kağıdı düşünenlerdenseniz bu hususta yine yapmanız gereken şey dekor tarzınıza uyumlu duvar kağıdı almak oluyor. Retro tarzda birçok duvar kağıdı bulunuyor, eski osmanlı figürlerinin veya Türk figürlerinin bulunduğu duvar kağıtları klasik tarz dekorasyonda en çok tercih edilen ürünlerden biri oluyor. Bir diğer dekor tarzı olan modern tarz dekorasyonda ise kullanmanız gereken duvar kağıdı kesinliklie kelebeklerini çiçeklerin olduğu değil, İstanbul köprüsünün bulunduğu veya kareler içeren duvar kağıtları olacaktır. Yine duvar kağıdının da klasik tarzda sade, modern de canlı olmasına dikkat edin.

Tavan – Taban – Duvar

Tavan – taban – duvar üçlemesini gözden kaçırmamalısınız. Sadece duvar dekorasyonuyla oldu bittiye gelecek hiçbir durum yok. O yüzden tavan renginin, halı renginin ve duvar renginin bir kombin oluşturmasına özen gösterin. Tavanı beyaz veya açık gri renge boyamanız her renkle kombin edebileceğiniz anlamına gelir. Halıyı kırmızı, duvar renklerini ise %70 beyaz, %30 siyahtan oluşturabilirsiniz. Ya da halıyı siyah seçerek kırmızı – beyaz kombini uygulayabilirsiniz.

Boyayı Kaliteli Alın

Boya kalitesi duvarlar için en önemlisidir. Boya ne kadar kaliteli olursa dekorasyon evde o kadar hoş duracaktır. Çünkü kalitesiz boyalar daha boyanır boyanmaz renk atmaya başlıyor. İlerleyen süreçte ilk aldığınız renkten çok daha solmuş veya koyulaşmış renkler kendini gösteriyor. Bu yüzden paraya kıyıp en kaliteli boyayı kullanmak gerekiyor.

Duvar dekorasyonu fikirlerini daha net edinebilmeniz açısından sizlere duvar dekorasyon örneklerini sunuyoruz. Yazıdan fazla bir şey çıkaramayacak ziyaretçilerimiz görsellere bakarak duvar dekorasyonuna yönelik fikir edinebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.