Püf Noktalar

Dekorasyonlarda ayna kullanımı

Aynalar kullanıldığı ortamı daha şık ve gösterişli yapmaktadır. Herkesin evinde sıklıkla kullandığı aynalar bulunduğu alanı daha geniş göstermekle beraber alana daha ferah bir hava katmaktadır. Evlerin daha aydınlık görünmesini sağlamak amacıyla da dekorasyonlarda sık sık aynalara yer vermekteyiz. Ayna nerede kullanılırsa kullanılsın, ister salon, ister yatak odası ya da banyoda kullanıldığı her alana ferahlık katmaktadır. Aydınlık ortamlarda yaşamak insanların içini açan bir unsurdur çünkü loş ortamlar insanları daha depresif bir hale getirebilir. Aynalar da ışığı yansıttığı için bulunduğu ortamı olduğundan daha fazla aydınlık göstermektedir. Ferah ev sevenler istedikleri her alanda ayna kullanabilirler. Son yıllarda da duvarda ya da konsol üstlerinde ayna kullanmanın yanı sıra dış yüzeyi tamamen ayna kaplı mobilyalar da oldukça sevilmiş ve kullanılmıştır.

Dekorasyonlarda ayna kullanımı

Gösteriş seven insanların evleri ya da mekânları da çoğunlukla gösterişlidir. Evinize ya da odanıza gösteriş katmak için oldukça kalın ve altın rengi olan aynalar kullanabilirsiniz. Bu gerçekten gösterişli olacaktır. Konsolun bulunduğu duvara tam konsolu ortalayacak şekilde duvara bir ayna asılabilir. Bu konsolun üzerine çerçeve ve mum gibi dekoratif unsurları da ekleyerek müthiş bir tarz yakalayabilirsiniz. Diğer bir ayna kullanım fikrini ise şu şekilde verebiliriz. Koridorlarda bulunan dolapların kapaklarını ful ayna yapabilirisiniz. Koridor boyunca kullandığınız bu ayna dar olan koridorları daha ferah yapmak için oldukça iyi ve modern bir yöntemdir. Yemek odasında bulunun konsolun üzerine farklı şekillerde kesilmiş aynaları kullanabilirisiniz. Bu odaya canlılık ve hareket getirecektir.

Salonda büyük ayna kullanımı

Son zamanların en trend olayı salonların duvarlarına oldukça büyük çerçeveli aynaları dayamaktır. Aynanın etrafındaki çerçeve eski görünümlü olunca daha dikkat çekebilir. Ayrıca bu aynanın yanına büyüklü küçüklü birden çok yeşil bitkiler koyup fresh bir hava yakalayabilirsiniz. Aynanın yanına onunla uyumlu puf ya da minder kullanarak görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Ya da puf ve minder kullanmak yerine aynanın önüne bir kilim serebilirsiniz. Bu şekilde de güzel bir görüntü yakalayacak ve evinizin sakin havasını bu hamleyle tamamen değiştirebilirsiniz.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı