Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Çocuk odası dekorasyonu farklı şekillerde yapılabilir. En güzel çocuk odası dekorasyon fikirlerini bir araya getirdiğimiz bu yazımızda çocuk odası dekorasyonu yaparken dikkat edilmezi gerekenlerden, çocuk odası dekorasyon renkleri ve eşyalarından bahsedeceğiz. Çocuk odası dekorasyonu, çocuklar için çok önemlidir. Öyle ki çocuklar bulundukları ortamın güzel olmasından çok mutlu olurlar.

Renk Tecihleri

Çocuk odası dekorasyonu yaparken dekorasyonu çocuğunuzla birlikte yapmak her zaman daha iyi olacaktır. Siz sadece uyumlu olan birkaç alternatif oluşturmalı ve bu alternatifleri çocuğunuza sunmalısınız. Çocuk odası renk olarak klasik olan erkekler için mavi tonları ve kızlar için pembe tonlar tercih edilebilir. Ayrıca çocuk odası için duvar kağıtları da son zamanlarda epey popüler olmuştur. Çizgi film karakterleri içeren duvar kağıtları her zaman düz renkten 1 tık önde olacaktır.

Perde Seçimi

Çocuk odası dekorasyonu yaparken perde seçimi de önem taşımaktadır. Son zamanların trend perde türü olan stor perdeleri çocuk odaları için pek önermiyoruz. Eğer çocuğunuz hareketliyse çekerek perdeleri ve kornişi kırabilir. Bu yüzden tül perdeler tercih edilmelidir. Yine çok sayıda çocuk odası için tül perde bulunmaktadır. Çocuklar, çizgi film karakterleri içeren perde tarzlarını sevmektedir.

Halı Seçimi

Çocuk odasına halı seçerken kesinlikle toz tutmayan halıları tercih etmelisiniz. Ayrıca çocuk odası halıları kolay temizlenebilir olmalıdır. Çünkü çocuklar birşeyleri dökmeyi kırmayı çok severler. Bu yüzden halı ne kadar kolay temizlenebilir olursa sizi o kadar rahat ettirecektir.

Yatak Seçimi

Çocuk odası dekorasyonu yaparken yatağın görüntüsü değil konforuna önem vermelisiniz. Konforu ele aldıktan sonra 2.plana görüntüyü koymalısınız. Çünkü gelişim aşamasında olan çocuklar için rahat yataklar oluşturulması çok önemlidir. Bu yüzden yatakta görünümden daha çok konfor aramalısınız.

Aksesuarlar

Çocuk odası dekorasyonu yaparken ekleyebileceğiniz en güzel dekor aksesuarları kesinlikle oyuncaklar olacaktır. Oyuncaklar, çocuk odası dekorasyonu için aksesuar niyeti taşımaktadır. Lambader gibi aksesuarlar çocuk odalarında çocuklarınız tarafından kırılabilir. Bu yüzden oyuncak yerleştirmeniz en iyisi olacaktır. Ya da lambader tarzı ürünlere yine çizgi film karakteri desenli kumaşlar geçirebilirsiniz.

Sizler için fikir edinebilmeniz açısından birçok çocuk odası dekorasyon fikrini bir araya getirdik. Bu fikirlere göz atarak sizde çocuk odasını dekorlayabilirsiniz.

 

Ayrıca bu dekorasyon önerilerimize de göz atabilirsiniz:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.