Dekorasyon Fikirleri

Çalışma Odanızın Havasını Değiştirecek Aksesuarlar

Günümüzde evden yapılabilecek işlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Durum böyle olunca kişiler kendilerine evde bir ofis ortamı hazırlamaktadır. Bu ofis ortamında kullanması gereken bazı mobilyaların yanı sıra aksesuarlarda yer almaktadır. Çalışma odasında kullanılan bu aksesuarlar, ortama derinlik katarak şık bir görüntü oluşturmaktadır. Nitekim aksesuarlar, çalışma odalarını hareketlendiren parçalardır. Peki, çalışma odalarına hangi parçalarla hareketlilik kazandırılabilir? İşte, çalışma odanızın havasını değiştirecek aksesuarlar;

Ahşap Oyuncaklar

Ahşap oyuncaklar, çalışma odası dekorunda kullanılmaya oldukça uygun parçalardır. Ahşap oyuncaklar hem sade hem de dikkat çeken görüntüsüyle ortama bir hareketlilik kazandıracaktır. Üstelik mobilyalarınız ile uyumlu seçeceğiniz bu oyuncaklar oldukça kullanışlı.

Masa Saati

Masa saatleri her ortamda kullanılabilen parçalardır. Fakat çalışma odası dendiğinde akla ilk gelen aksesuarlardan biri de masa saatidir. Masa saatler işlevsel olması bakımından önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra çeşit renk ve desenlerde seçilecek olan masa saatleriyle ortamda bir canlılık yakalanabilmektedir.

Dekoratif Tablo

Çalışma odanızda kullanacağınız herhangi bir dekoratif tablo ile ortamın havasını kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Çalışma odanızda isterseniz renkli isterseniz de soluk tonlarda dekoratif tablolara yer verebilirsiniz. Bu seçimi çalışma odanızın içerisindeki mobilyalar ve diğer parçalarla uyumlu olarak yapmaya özen göstermelisiniz.

Çalışma Odanızın Havasını Değiştirecek Aksesuarlar

Retro Masa Lambası

Çalışma odalarının masa lambalarına duyduğu ihtiyaçtan bahsetmeye gerek yok sanırım. Siz de çalışma odanızda masa lambası istiyorsanız, tercihinizi Retro lambalardan yana kullanabilirsiniz. Böylelikle çalışma odanızda hem dekor hem de işlevsel olarak ihtiyacınızı karşılayacak bir aksesuar barındırmış olacaksınız.

Retro Telefonlar

Çalışma odanızın havasını değiştirecek aksesuarlar dendiğinde akla gelebilecek diğer bir aksesuar ise retro telefonlardır. Retro telefonlar, çalışma masalarının üzerinde ya da kitaplık raflarında kullanılabilir. Sağladığı retro görüntü ile ortama ayrı bir hava kazandıran telefonlar, çalışma odası dizaynında yer verilmesi gereken parçalar arasındadır.

Dekoratif Aynalar

Dekoratif aynalar, çoğu ortamda kullanıma uygun parçalardır. Nitekim çalışma odalarında da kullanıma uygundur. Birçok modele sahip dekoratif aynalar arasından odanızın atmosferine uygun olanı seçebilirsiniz. Çalışma odası içerisinde bulunan ayna ortamı biraz daha canlandırmaya yardımcı olacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı