Genel

Bir Laminat Parke Paketi Kaç Metrekare?

Parke; ev zeminine daha güzel bir görsellik vermek için tercih edilen ve az da olsa ısı tasarrufu etmenizi sağlayan bir döşeme malzemesidir. Laminat parke birçok ağaç türünün farklı yüzey çeşitlerinin yoğun basın altında yapıştırılması işlemi ile meydana gelir. Laminat parkenin de birçok çeşidi vardır. Bunlardan biri ahşap laminat parkeler, bir diğeri ise sentetik-plastik laminantlardır.

Laminat parke paketi kaç metrekare? Diye sorulan sorularınızdan önce; Laminat parke alırken genellikle kaplama yapılacak mekânın zeminine göre bir seçim yapılmalı. Parkenin kullanım süresi uzun olmalı. Parke zeminle arasındaki ısıyı deforme etmeli, az da olsa ısı kazancı sağlamalı. En çok tercih edilen laminat türü olan ahşap laminat parkeler hem kullanım açısından daha çok kullanışlı olup hem de modern bir görünüm sağlamaktadır.

Peki, laminat parke paketi kaç metrekare denildiğinde; Parke fiyatları çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Parkenin cinsine göre bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Örneğin; 6mertekareye 5metrekare olan zemine ortalama %3 filtre payı eklenecektir. 31 metrekare olarak parke ihtiyacı vardır. Alacağınız parke cinsine göre bir metrekare fiyatı belirleneceğinden, bu fiyatı hesapladığımız ihtiyacımız olan metrekare boyutuna bölerek mevcut olarak kaç paket parke almanız gerektiğini bulabilirsiniz. Tabi en son olarak süpürgelik boyutunu da hesaplamayı unutmayın.

Örneklerle de açıklayalım.

Koçtaş’taki parkelere bakalım

  • Kronopol marka parkelerin 1 paketi 1,864 m2 veya 2,397 m2
  • Classen marka parkelerin 1 paketi 2,397 m2 veya 1,996 m2
  • Stepclick marka parkelerin 1 paketi 2,374 m2 veya 2,691 m2

İnternette Satılan diğer markalara bakalım

  • Wiparquet 2.058 m2 veya 2.176 m2
  • Pergo 2.471 m2
  • Parador 2.1 m2
  • Elesgo 1.92 m2
  • Krono 2.22 m2 veya 2.89 m2

Yani özetle şunu dememiz gerekir. Parkeyi alacağınız yer ve markaya göre parkelerin bir paketinde kaç metrekare olduğu değişebilir.

Laminat parke paketi kaç metrekare diye sorulan sorularınızı yukarıda cevapladık. Umarız sizler için yeterli cevaplar verebilmişizdir.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı