Dekorasyon FikirleriDış Mekan

Balkon dekorasyonları

Balkonlar özellikle yazın ferahlamak için evin en çok kullanılan kısımlarından biri olmaktadır. Arkadaş ve gece sohbetleri denilince akla gelen ilk yer olan balkonu güzel dekore ederek sohbetlerimizin daha güzel bir havda gerçekleşmesini sağlayabiliriz. Bunun yanı sıra balkonları sadece yazın kullanmak artık eskide kaldı. Balkonlarınızı kış bahçesine çevirerek daha huzur erici bir ortamda soğuk kış günlerini sıcacık bir ortamda geçirebilirsiniz. Kış bahçesi yapmak için ilk olarak sahip olduğunuz teras, balkon ya da verandanızı pencere sistemiyle dışarıya karşı tamamen kapatın. Kış soğuğunu engellemek için kullanılan yalıtım sistemine sahip pencere ve çatı sistemleri ile kışı daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Balkonu kapatırken bu sistemin açılır kapanır özellikte olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü açılır bir sistemle balkonu kapatırsanız yaz aylarında daha rahat bir kulanım sağlarsınız. Böylelikle bu alanı sadece yaz ya da sadece kış değil tüm yıl boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kış bahçesini ya da balkonunuzu hangi amaçla kullanmak istiyorsanız o amaca uygun mobilya almak küçük alanda daha etkili bir dekorasyon çalışması yaratmayı sağlayacaktır. Örneğin bu kısmı yemek yemek için kullanmak istiyorsanız masa ve yeteri kadar sandalye almanız gerekmektedir. Fakat yemekten çok çay eşliğinde sohbet için bu alanı kullanacaksanız balkona uygun büyüklükte mobilya ve sehpa almanız gerekmektedir.

Balkon dekorasyonları

Mobilyaların yanında bir duvarı canlı renklerde boyamak ya da mobilyalarınıza uygun bir duvar kâğıdı seçmek ortama daha sıcak bir hava katacaktır. Boyadığınız duvara çerçeveler ya da duvar aksesuarları ekleyebilirisiniz. Balkonunuzda irili ufaklı bitkileri bulundurmak daha canlı bir hava yaratacaktır.

Balkon mobilyaları seçilirken nelere dikkat edilmeli?

İlk olarak balkonunuzun boyutlarına uygun mobilyalar almak gerekmektedir. Küçük bir balkona sahipseniz büyük ve kaba mobilyalara estetikten uzak bir görüntü sağlayacaktır. İhtiyaçlarınızı sağlayacak ürünlere yönelin. Sadece görsel değil işlevsel ürünleri satın almaya çalışın. Hava koşullarını dikkate alarak mobilya seçin. Çok yağmur yağan bir bölgedeyseniz suya dayanıklı malzemelerle yapılmış mobilyalar daha uzun süre sizle beraber olacaktır. Yine aynı koşullar altındaysanız kullanacağınız mobilya ve minderler daha koyun renkte olmalıdır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı