Dekorasyon Fikirleri

Avangard Oda Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Avangard, son dönemlerin en popüler mobilya türleri arasında yer almaktadır. Avangard, sadece mobilya sektöründe değil kıyafet, saç vb. alanlarda da kullanılan bir tabirdir. Parlaklığı yüksek olan avangard mobilyalar, ev dekorasyonunda oldukça önemli parçalardır. Üzerinde oyma işlemlerinin azaltıldığı daha büyük ve gösterişli parçalar olan avangard mobilyalar, doğru renk seçiminde odaları oldukça şık göstermektedir. Avangard mobilya renklerinde en çok; krem, beyaz, gri, gümüş, gold, mavi ve kahve tonları ön plana çıkmaktadır. Mobilyaların bulunduğu oda daha ferah gösterilmek isteniyorsa renk tercihleri genellikle açık tonlardan yana olmaktadır. Avangard mobilyalarda üretim genellikle parlak kumaşlardan yana olsa da sade duruşlu kumaşları da mevcuttur. Peki, avangard oda dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Koltuk Takımı

Her kategoride olduğu gibi, avangard mobilya modellerinde de oldukça fazla seçenek yer almaktadır. Avangard mobilya almanın en önemli noktası kullanacağınız oda ile uyum içerisinde olmasıdır. Nitekim büyük parçalar olduğundan bazen odalarda dar alan bırakabilmektedirler. Fakat avangard mobilya kullanımı için de gereğinden fazla büyük odaya da gerek yoktur. Bunu siz kendi rahat edebileceğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Koltuk takımlarında dikkat edilmesi gereken faktörlerden bazıları renk ve modellerdir. Her zevke hitap eden modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Avangard Oda Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sehpa

Avangard koltuk takımı alındığında, diğer parçalarla uyum içerisinde olması gerekmektedir. Bu noktada alacağınız sehpa ve masa gibi mobilyaları da avangard seçebilirsiniz. Avangard sehpalar, avangard koltuk takımlarıyla en çok uyum içerisinde olan mobilyalardır. Koltuk takımlarına uygun sehpalar genellikle krem ve gümüş tonlarında tercih edilmektedir. Siz, evinizin dekorasyonuna göre gold gibi farklı tonlarda da seçim yapabilirsiniz.

Halı

Avangard odadekorasyonu nasıl olmalıdır? Avangard mobilyalar sahip odalar halı tercihi daha dar alanda yapılmaktadır. Nitekim, bu parçalarla spor halı modellerinin uyum sağlaması oldukça zordur. Halı seçimi, avangard koltuk takımının renkleri baz alınarak yapılabilir. Ya da odanın genel dekorasyonu göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Ayna

Avangard odalara en çok yakışan parçalardan biri de aynalardır. Bu tarz bir oda tasarımı yapıyorsanız ayna modellerine de göz atabilirsiniz. Fakat çok da zorunlu bir parça değil. Daha geniş alanlarda kullanılması daha uygun olacaktır.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı