Antre

Antre Dekorasyonu İçin Bilmeniz Gerekenler

Antreniz eve girişte sizi yansıtacak olan ilk yerdir. İlk izlenimin edinildiği bu yerin dekoru da oldukça önemlidir. Evinizin genel havası ve dekorasyonuna yönelik ilk fikirleri antre bölümünden alırsınız. Hem şık hem de dekoratif bir antre yapmanız için bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Antreye bırakılan eşyalar, kıyafet asmalar vs. antrenizin dağınık görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle burayı işlevsel mobilyalarla dekore edebilirsiniz. Bu tür mobilyalara birkaç örnek fikir verelim.

  • Çekmeceli konsolların antrenin dağınık görünmesini engelleyen çok işlevsel bir mobilyadır. Hem dağınıklığı azaltır hem de yeni bir depolama alanı sunar. Ayrıca konsolunuzun üzerine koyacağınız objeler mekânın havasını değiştirecektir.
  • Antreye bir ayna koymak hem dışarı çıkmadan önce kendinize bakmanızı hem de evinizin daha büyük görünmesini sağlar.
  • Koymak istediğiniz bir tablonuz varsa antre çok güzel bir yerdir.

Antre Halısı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Antrenin dekorunun en önemli kısmı pratik ve kullanışlı olmasıdır. Antre halısı en çok kullanılan halı olacaktır. Girişte olduğu için çok kişi tarafından kullanılacaktır. Bunun için öncelikle uzun vadede dayanıklı olabilecek bir halı tercihinde bulunmalısınız. Doğal elyaf halılar tavsiyemizdir.

Halı büyüklüğünden bahsedecek olursak, genel olarak halının büyük olmaması gerekir. Duvardan duvara yerleşmiş halı estetik bir görünüm kazandırmaz. Daha küçük halılar tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Antre Dekorasyonu İçin Bilmeniz Gerekenler

Antre halısı seçerken renk seçiminde koyu renkleri kullanabilirsiniz. Daha çabuk kirleneceği için açık renkler bu noktada dezavantajlıdır. Renkli veya desenli bir halı tercihi de yapabilirsiniz.

Desenler açısından bakıldığında eğer beyaz bir koridora sahipseniz desenlerle bütünleştirebilirsiniz. Özellikle geometrik desenler, klasik bir tarz veya Retro bir halı oldukça modern bir hava katacaktır. Eğer bir yandan gelenekselliği yansıtmak istiyorsanız etnik desenli bir halı seçimi güzel olacaktır.

Antre Aynası Nasıl Olmalı?

Eğer evinizin küçük bir girişi varsa buraya kare, yuvarlak veya dikdörtgen aynalar koyabilirsiniz. Daha büyük boy aynası kullanmak büyük girişlere hitap etmektedir. Ancak yine de boydan bir ayna tercih etmek istiyorsanız ince siyah çerçeveli bir aynayı duvara monte edebilirsiniz. Böylece antrenize hoş bir görüntü verecektir.

İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı