Ahşap Mobilyalarınızı Temizlemenin Püf Noktaları

Ahşap Mobilyalarınızı Temizlemenin Püf Noktaları

Merhabalar sayın ziyaretçiler. Bu yazımızda sizlere mobilyalarınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken önemli bir kaç noktaya değineceğim.

Ahşaplarımız, üzerine zamanla düşen tozlar ve  devamlı silmekten dolayı eski parlaklıklarını kaybedebilir. Zamanla bu işlemler ahşabın aşınmasına da neden olabilir. İşte bu parlaklıklarını kaybeden ahşaplar ve üzerinde leke kalan mobilyalar için çözüm yollarını sizinle paylaşıyoruz.

Çay ile Ahşapa Can Katın

Eski mobilyaları, antika mobilyaları veya ahşap mobilyaların ağaçlarını tekrar canlandırmak istiyor musunuz? o zaman çok güzel bir yöntem söyleyeceğim size. Kaynar suya bir demlik çay atın. Bildiğiniz çayı demliyorsunuz. Daha sonra çayın soğumasını bekleyin ve ortalama oda sıcaklığına kadar soğuduğunda bez ile ahşapa uygulayın. İlk önce bezi batırın ve sıkın. Bez nemli bir halde iken ahşapınızı silin.Farkı göreceksiniz!

Mobilya Üzerindeki Su lekelerine diş macunu ile meydan okuyun!

Mobilyaların üzerlerinde su lekesi kalmış olabilir. Genelde bu mutfakta ve lavabolarda çok olur. Bunun için de en güzel çözümlerden birisi diş macunu! diş macununu sulandırmadan, lekenin üzerine cif uygular gibi uygulayın. Daha sonra da sulu bir bez ile durulama yapın.

Zorlu Lekeler canınızı sıkmasın!

Mesela zorlu lekelerin başında mürekkep lekeleri gelir. Mürekkep lekesini çıkarmanın en iyi yollarından birisi ise 1 çorba kaşığı kabartma tozu ve bir çay kaşığı suyu macun kıvamına gelene kadar karıştıracaksınız. Macun kıvamındaki karışımı lekeye uygulayın. Bir bez yardımıyla ovun ve sonra tekrar durulamak için nemli bez kullanın.

Sizlerin de mobilyaları temizlerken kullandığınız özel yöntemleriniz varsa aşağıdan yorum olarak atmayı unutmayın. Ve şunu da unutmayın; bilgi paylaştıkça çoğalır!

 

Kaynak:  http://www.diynetwork.com/how-to/maintenance-and-repair/cleaning/how-to-clean-wood-furniture

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.